У виставковій залі Музею історії м. Бердичева з 28 березня по 24 квітня проходила виставка “Страчені голодом: невідомий геноцид українців 1932-1933 років”, підготовлена Міжнародним благодійним Фондом “Україна 3000”. Виставка тимчасово була передана Музею історії м. Бердичева Національним музеєм “Меморіал жертв голодомору”.
Пересувна виставка складалася з кількох десятків постерів, на яких зібрані свідчення очевидців, які вижили під час трагедії, офіційні документи та слова відомих іноземців про Україну у часи до Голодомору.
Особливістю цієї виставки є підтвердження фактів на основі документальних архівних джерел свідченнями очевидців, що пережили Голодомор 1932-1933 років. За цим принципом побудована і сама виставка ─ будь-яка інформація з офіційного документа підтверджується спогадами свідка тих подій.
Виставка поділена на чотири тематичні частини: “Україна до Голодомору”, “Чинники та причини голодомору”, “Механізм здійснення Голодомору”, “Визнання та сприйняття Голодомору в світі”.
З історії треба брати уроки. Важливо, щоб про ті події знало молоде покоління. За час роботи виставки музей відвідали учні 7-го та 10-го класів ЗОШ №5 (керівники Мазур Т.Л. , Киба І.В.), учні 10-го та 11-го класів ЗОК №14 (керівник Ценко А.А.),учні 10-го класу БМГГ №2 (керівник Матвіюк О.Д.), учні 9-го класу ЗОШ №11 (керівник Тимощук О.А.), учні 5-го класу СЗОШ №17 (керівник Бойко О.О.), учні старших класів ЗОШ №7, студенти БКПЕП (керівники Якубовська Л.Б., Сідорко М.М.).
Наукові працівники музею у виставковій залі для відвідувачів проводили екскурсії. Не оминув голодомор і Бердичівщину. Під час розповіді згадувались події голодомору 1932-1933 років у нашому місті, наводились факти з архівних документів та свідчення очевидців. Голодомор не був стихійним лихом, а рукотворним актом, страшним злочином комуністичного режиму проти українського народу.
Науковий співробітник
Музею історії м. Бердичева
Лариса Коломієць.