Додому НОВИНИ Влада і громада Пам’ять нетлінна

Пам’ять нетлінна

528
ПОДІЛИТИСЬ

Тихий травневий ранок. Урочистість відчувається у весняному повітрі, що розповсюджує святковість у рідному місті, зокрема біля меморіальних дощок на вулицях, які носять імена Героїв Другої світової війни.

Весна іде, і переможним кроком
В тюльпановому вічному вогні
Йде травень крізь хвилини, дні і роки,
Несе нащадкам спогади свої.

Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги над нацизмом в Європі. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945 років.

Ніхто не забутий,
На попіл ніхто не згорів:
Солдатські портрети
На вишитих крилах пливуть

Місто Бердичів, його громада пам’ятає своїх героїв. Бережуть їхні імена й учні ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка з поглибленим вивченням іноземних мов, які в межах військово-патріотичного виховання проводять уроки пам’яті біля меморіальних дощок на честь тих, чий життєвий подвиг причетний до історії нашого міста – Героїв Радянського Союзу полковника Найдіна Григорія Миколайовича та генерал-майора Луппова Володимира Васильовича.

В цю мить на думку приходять слова Г. Гейне: “Під кожною могильною плитою – світова історія”. Подвиги цих людей не потребують коментарів.

Усі ми в цю хвилину, мабуть, думаємо про своє, а по суті – про одне й те ж саме: подумки згадуємо своїх дідів та прадідів, які пожертвували життям заради Перемоги, заради цієї миті, сповненої бажанням молоді продовжувати творити історію міста, історію України.

Вірші, живі квіти… Молоде покоління хоче бути гідними тих, хто приніс нам Велику Перемогу ціною власної крові.

Пам’ятайте, друзі, цих людей довіку,
Тих, хто повернувся й хто поліг в боях.
Тож вклонімось всі ми низько до землі їм
Й квітами устелим їх тернистий шлях.

Тарасюк О.В., учитель укр. мови та літератури,
класний керівник 6-Б класу ЗОШ №1