Додому НОВИНИ Пам’ять про Героя

  Пам’ять про Героя

  798
  ПОДІЛИТИСЬ

  postaty_kucherov_image004Ось і знову прийшла весна на українську землю. У буйному цвітінні садів та квітів, з золотим сонячним промінням та першими весняними дощами. Щодня наближає до нас весняний календар свято, що стало великим для багатьох поколінь українців – День Перемоги.

  71-й День Перемоги. Як завжди у ці травневі дні, ми знову і знову будемо згадувати тих, хто своїми подвигами та ціною власного життя наближав перемогу над нацистськими загарбниками.

  Для колективу БМЛ №15 стало доброю традицією приходити у ці дні до будинку №31 по вул. Короленка, де проживав Герой Радянського Союзу Франц Якович Кучеров.

  Кучеров Франц Якович народився 25 листопада 1908 року в місті Прага (Чехія) в сім’ї робітника.

  Франц Якович у рядах армії з 1930 року. У 1938 році він закінчує курси молодших командирів. Бере участь у визвольному поході радянських військ у Західну Білорусію (вересень-жовтень1939 року).

  Франц Кучеров – учасник радянсько-фінської війни 1939-1940 рр. Командир взводу 90-го саперного батальйону 100-ї стрілецької дивізії, молодший лейтенант Ф.Я. Кучеров 1-5 лютого 1940 року під час прориву укріпленого району противника на південно-східному напрямку м. Вієпурі виконав особливо важливе завдання: підірвав два ворожих дзотів. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 21 березня 1940 року “За зразкове виконання бойових завдань командування на фронті боротьби з фінською білогвардійщиною та проявлені при цьому мужність і геройство” молодшому лейтенанту Кучерову Францу Яковичу присвоєно звання Герой Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі “Золота Зірка” (№477).

  З лютого 1941 року старший лейтенант Франц Кучеров – у відставці. В роки Другої світової війни він працює на Західній залізниці, потім стає керівником міського управління громадського харчування в місті Бердичеві. Член ВКП(б)/КПРС з 1942 року. Нагороджений орденом Леніна, медалями.

  Франц Якович одружений, разом з дружиною Ганною Олександрівною виховали сина.

  Помер Кучеров Франц Якович 7 жовтня 1972 року. Похований на військовій дільниці міського кладовища по вул. Пушкіна, 105, 25-й ряд. У 1974 році на могилі встановлено обеліск з чорного граніту, на лицьовій стороні якого вмонтовано портрет Героя та викарбовано присвятний напис.

  postaty_kucherov_image0059 травня 2010 року у Бердичеві на стіні будинку по вулиці Короленка, 31, в якому тривалий час проживав Герой, встановлено меморіальну дошку.

  Саме тут, напередодні Дня Перемоги, учні ліцею проводять урочисті лінійки, звучать розповіді про нього, зворушливі мелодії воєнних років, під які учні виконують танці та пісні.

  На ці зустрічі завжди приїздив (нині покійний) син Героя Радянського Союзу Сергій Францович Кучеров – доцент Житомирського агроекологічного університету, була присутня (теж нині покійна) дружина Героя – Ганна Олександрівна.

  Перші весняні квіти та дзвінкі дитячі голоси – традиційні атрибути цих зустрічей. А ще вітання міського голови Василя Костянтиновича Мазура та спілки ветеранів м. Бердичева. Саме такі заходи виховують у молоді патріотизм, повагу до ветеранів, любов до рідної України.

  Єдінова Н.П., заступник
  з навчально-виховної роботи БМЛ №15