Додому НОВИНИ Влада і громада Пам’ять серця

Пам’ять серця

786
ПОДІЛИТИСЬ

shpyciaРостислав Шпиця щойно закінчив Харківське військове бронетанкове училище, як війна чорним крилом накрила землю…

Перше бойове хрещення молодий командир взводу отримав на Карело-фінському фронті, неподалік Петрозаводська. Тут була перша нагорода орден Червоної Зірки і перше поранення.

Потім бої під Харковом, коли у двобої з фашистськими танками чотири з яких підбив Ростислав і стікаючи кров’ю виповз з бронемашини. Оперували його під вибухи бомб, довелось тричі переривати операцію. За цей бій він був представлений до ордена Вітчизняної війни І ступеня. Та знайшла ця нагорода його лише через 25 років…

В боях за Запоріжжя був втретє поранений і нагороджений медаллю “За бойові заслуги”.

В подальшому звільняв Словаччину, а ось в Польщі доля подарувала йому незабутню зустріч з мамою, Ольгою Мартинівною Янущик, майором медичної служби, начальником шпиталю.

З Німеччини був направлений на вищі курси офіцерського складу до Ленінграду. Вже в поїзді зі сльозами на очах святкували день Перемоги.

В післявоєнний час служив начальником штабу батальйону, працював заступником директора по господарській частині в Бердичівській школі №1. В цій, а потім і в школі №15 був учителем праці та автосправи, керівником гуртка картингістів на станції юних техніків та в оздоровчому таборі “Сокіл”. За що б не брався – робив все добросовісно, сумлінно.

Вірною подругою його життя була Онисія Степанівна Блажкун, теж відома в місті вчителька та перший директор музею історії міста Бердичева.

Як малі лелечинята, оточують своєю любов’ю нині Ростислава Львовича рідні йому люди, дбайливо доглядає татуся дочка Інна. Часто навідують його син Віктор та внук Ігор з сім’ями.

9 лютого шановному Ростиславу Львовичу Шпиці, солдату Перемоги, виповнюється 95 років. Тож побажаємо йому здоров’я, і щоб він навічно зберіг молодість серця.

Валентина Медведєва, член НСЖУ,
управління освіти і науки, міська профспілка освітян,
адміністрація і профспілкова організація ЦНТТМ,
рада ветеранів ВЖРЕП-7.