Додому ІНФОРМАЦІЯ Пенсія в Україні: як довести свій трудовий стаж без документів

Пенсія в Україні: як довести свій трудовий стаж без документів

475
ПОДІЛИТИСЬ

Пенсії в Україні після 2004 року нараховуються виходячи з поняття “страховий стаж” – це щомісячний обов’язковий внесок до Пенсійного фонду, вираховується з заробітної плати. Але страховий стаж – це один з видів стажу. Існує також трудовий (загальний) стаж, який можна підтвердити записами в трудовій книжці. Що робити, якщо документ загублений?

Підтвердити наявність стажу можна по записах в трудовій книжці до 1 липня 2000 року. У період з 1 липня 2000 року по 1 січня 2004 року розрахунок пенсійного стажу проводиться суто за даними персонального обліку в Пенсійному фонді. Після введення поняття “страховий стаж” у 2004 році стало не важливо, скільки людина фактично працював або вчився – значення має протягом якого періоду і скільки сплачував роботодавець за нього до Пенсійного фонду.

Трудовий стаж, отриманий до січня 2004року, автоматично прирівнюється до страхового стажу і його можна підтвердити, надавши трудову книжку (до 1 липня 2000). Якщо ж документ загублений, можна звернутись на підприємство за довідкою.

Cтаж можна підтвердити довідкою з підприємств, установ і організацій, де людина працювала. Зберігання документів входить в обов’язки підприємства. Якщо ж підприємство ліквідовано, всі документи передаються в держархів, де зберігаються протягом 75 років. Для того, щоб підтвердити стаж, отриманий до 1 липня 2000 року, потрібно звернутися до державного архіву. Всі документи, які можуть підтвердити стаж, бажано, зберігати задля того щоб у майбутньому не виникало проблем.

За більш детальної інформацією та в рамках проведення загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право», Ви можете звернутися до Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Бердичів, вул. Чорновола, 9, тел. 4-14-42 або за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).