Додому ІНФОРМАЦІЯ Пенсія залежить від страхового стажу та заробітної плати

Пенсія залежить від страхового стажу та заробітної плати

471
ПОДІЛИТИСЬ

З 1 січня 2016 року призначення пенсійних виплат буде здійснюватись за даними Державного реєстру застрахованих осіб, тобто для нарахування пенсій не буде враховуватись заробітна плата за періоди страхового стажу до 1 липня 2000 року.

Основним критерієм при призначені або перерахунку пенсій, отримані інших соціальних виплат є наявність відповідного страхового стажу. Це одна з визначальних складових поряд із розміром заробітної плати. Розмір пенсії напряму залежить від величини отриманої заробітної плати, з якої сплачені внески. Реалізується страховий принцип: “Пенсія – залежно від сплачених внесків”.

Для зарахування повного стажу необхідно, щоб розмір нарахованої заробітної плати був не нижчим за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, а також сплачені нараховані внески. Обов’язок роботодавців – нарахування заробітної плати відповідно до норм законодавства про оплату праці, повна та своєчасна сплата нарахованих внесків.

Органи Пенсійного фонду здійснюють контрольні заходи щодо правильного відображення індивідуальних даних застрахованих осіб, але не завжди з об’єктивних причин оперативно виправляються помилки. Тому бажано, щоб кожний працівник контролював обчислення і сплату роботодавцем обов’язкових платежів. Завдяки Державному реєстру застрахованих осіб даний контроль є реальним.

Отже функціонування Державного реєстру застрахованих осіб забезпечує захист прав і свобод застрахованих осіб у сфері пенсійного страхування, оскільки кожен громадянин може особисто ознайомитись із відомостями, що відображені у його персональній обліковій картці, звернувшись до територіального управління Пенсійного фонду України або зареєструвавшись на ВЕБ-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Доступ до інформації на цьому ресурсі можливий після реєстрації на ньому. Для цього необхідно з паспортом і довідкою про ідентифікаційний номер, особисто звернутись до управління Пенсійного фонду в м. Бердичеві та Бердичівському районі каб. №12, тел. 2-01-09, та заповнити заяву про реєстрацію. Вам нададуть розписку з номером, що є конфіденційною інформацією і не підлягає розголошенню.

Отримання доступу до ВЕБ-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України дасть громадянам змогу контролювати подання до органів Пенсійного фонду України роботодавцями інформації щодо нарахованої заробітної плати та сплачених внесків. Своєчасно виправлені помилка або неточність у подальшому позбавлять від неприємностей при призначенні пенсій та інших соціальних виплат.

Адміністрація управління Пенсійного фонду України
в м. Бердичеві та Бердичівському районі.