Додому НОВИНИ Влада і громада Пенсії чорнобильцям зростуть до 16 тис. грн.

Пенсії чорнобильцям зростуть до 16 тис. грн.

217
ПОДІЛИТИСЬ

Народний депутат України Богдан Кицак підтримав законопроєкт №4555 і вже з 1 січня 2022 року пенсії ліквідаторам чорнобильської аварії підвищать до 16 тисяч гривень.

Мета законопроєкту – встановлення рівних можливостей пенсійного забезпечення окремих категорій осіб з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, осіб, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї і внаслідок цього стали особами з інвалідністю. Передбачається врегулювання питання забезпечення права на отримання державної пенсії, обчисленої з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, для всіх учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, осіб, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї і внаслідок цього стали особами з інвалідністю.

На виконання рішення Конституційного Суду було розширено коло осіб, які мають право на отримання пенсії по інвалідності, що обчислюється з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, зокрема для військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. При цьому іншим ліквідаторам не надано права на отримання таких пенсій, що порушує принцип соціальної справедливості.

Підвищення пенсій стосуватиметься близько 40 тисяч людей, і становитиме:
– для першої групи інвалідності – 16 080,0 грн.;
– для другої групи інвалідності – 12 987,0 грн.;
– для третьої групи – 8 917,0 грн.

Богдан Кицак продовжує послідовно відстоювати питання достойного соціального захисту людей, які постраждали внаслідок жахливої чорнобильської катастрофи.

Прес-служба народного депутата Богдана КИЦАКА.