Додому НОВИНИ Влада і громада Перевірити, обговорити, спланувати.

Перевірити, обговорити, спланувати.

366
ПОДІЛИТИСЬ

Команда Богдана Кицака проінспектувала об’єкти «Велике будівництво» Президента України Володимира Зеленського на території Бердичівського району. До огляду долучився голова Житомирської обласної організації ПП «Слуга народу» Арсеній Пушкаренко.

Головною метою проєкту «Велике будівництво» є масштабна розбудова якісної інфраструктури України. Це – дороги та школи, дитячі садочки та центри екстреної медичної допомоги, стадіони та інші важливі інфраструктурні об’єкти.

Жителі України звикли до того, що будь-яка справа, яку планує здійснити влада, спочатку з’являється на шпальтах газет, на екранах телевізорів та в соцмережах, але рідко коли доводиться до логічного завершення. Тому і виходило так, що є велика кількість недобудов та довгобудів, які десятками років дратують своїм виглядом українців.

Нині ж ми бачимо кардинально інший підхід: спершу влада розпочала будівництво нового об’єкту, і лише згодом заявила про початок його реалізації. Саме так сталось із автомобільною розв’язкою на трасі М21, яка проходить територією Гришковецької територіальної громади. Вартість цього об’єкту сягає майже 300 мільйонів гривень. Вона необхідна для того, щоб розвантажити автомобільний рух у напрямках Житомир-Бердичів, Бердичів-Вінниця, Житомир-Вінниця за рахунок перерозподілу транспорту. Перевізники, що регулярно використовують цей шлях, знають головний недолік нинішнього стану дороги – це незручна система розвороту транспорту, що рухається в напрямку від Житомира на Вінницю. Робота на об’єкті закипіла лишень зійшов сніг. І саме зараз, через місяць від активного початку робіт народні обранці вирішили в повній мірі їх проінспектувати.

Наступним об’єктом у робочій поїздці Богдана Кицака та Арсенія Пушкаренка стала Гришковецька гімназія. Голова Гришковецької громади Ірена Лісова з директором школи Володимиром Вержибоком показали навчальний заклад, який завдяки сприянню народного депутата та фінансуванню з держави був відкритий для відвідування ще у минулому році. Також керівниця громади демонструвала щойно зведену медичну амбулаторію, яка готує документи до відкриття вже найближчим часом.

Керівниця Семенівської громади Наталія Семенюк зустріла гостей біля Хажинської школи, в якій минулого року провели термомодернізацію (це також один із об’єктів «Великого будівництва»). Нині громада заощаджує великі кошти на опаленні, які має можливість спрямувати на інші важливі для людей цілі. Депутати оглянули будівлю, обговорили необхідність ремонту внутрішніх приміщень та окреслили імовірні шляхи фінансування ремонту школи. Пані Наталія з гордістю показала медичну амбулаторію, яку нещодавно відкрили, і мешканці громади у комфортних умовах вже отримують медичні послуги. Депутат Житомирської обласної ради Людмила Кицак відзначила, що влада виконує всі свої зобов’язання в сфері первинної ланки медицини та продовжує будувати амбулаторії в громадах Житомирської області.

Богдан Кицак та Арсеній Пушкаренко, реалізуючи функцію парламентського контролю, особливу увагу приділили огляду ремонту приймального відділення Бердичівської міської лікарні. Під час попереднього огляду Богдан Кицак виявив ряд грубих недоліків в якості будівельних робіт. Як голова об’єднання усіх народних депутатів від Житомирщини, Богдан Кицак організував перевірку всіх приймальних відділень, які здійснюються у рамках Програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» на території нашої області. Результат? Департамент регіонального розвитку відреагував оперативно та направив представників технічного нагляду, які зафіксували недоліки та надали підряднику час на їх усунення, що і було зроблено. Богдан Коляда (секретар Бердичівської міської ради) наголосив на тому, що місто додатково виділило фінансування на облаштування пандусів, щоб відповідати стандартам інклюзивності. Наразі завершуються процедури закупівлі устаткування та меблів, а тому вже скоро мешканці навколишніх громад зможуть отримувати медичні послуги у новому приймальному відділенні.

Далі народні обранці провели зустріч у міському плавальному басейні з головою громади Сергієм Орлюком. Тут нині активно ведуться ремонтні роботи, фінансування яких у розмірі 23,5 млн. гривень вдалось забезпечити завдяки принциповій позиції Богдана Кицака. Для того, щоб басейн не став довгобудом, Богдану Кицаку довелось провести значний об’єм роботи. До кінця року завершать основні роботи, що дасть змогу відкрити відремонтований басейн, послугами якого будуть користуватись і малеча, і школярі, і студенти, а головне – наші спортсмени. Впевнені, що міський басейн стане улюбленим місцем відпочинку і оздоровлення для дорослих бердичівлян та численних гостей міста. А це – окупність та нові надходження до бюджету громади.

На завершення поїздки оглянули міський пляж, де обговорили ідеї, майбутні проєкти та перспективи його розвитку. Нещодавно на містобудівній раді помічниця народного депутата Олександра Качур презентувала проєкт «Набережна», який розробила команда Богдана Кицака. Олександра впевнена – реалізація проєкту «Набережна» конче необхідна, оскільки в місті фактично відсутня сучасна зона для відпочинку. Також це привабить гостей та туристів, для яких громада зможе запропонувати різноманітні види відпочинку – і енергійній, і релаксуючий, і на воді. Голова фракції «Слуга народу» в міській раді Анна Левандовська зауважила, що при активній співпраці всіх гілок влади зовсім скоро на центральному пляжі Бердичева розпочнуться роботи, і за декілька років бердичівляни пишатимуться та насолоджуватимуться новою крутою локацією.

Народний депутат впевнений – місцева влада повинна брати ініціативу в свої руки, знаходити можливості для співфінансування об’єктів, які сьогодні будує держава. Чим активніша громада, тим краща в ній інфраструктура. Це справжня формула успіху, яку дарує нам завершення реформи децентралізації. Об’єднуючи зусилля голів громад, народних депутатів та центральної влади можна у стислі терміни реалізувати ті проєкти, що раніше не вдавалося зрушити з місця десятиліттями.

Пресслужба народного депутата Богдана КИЦАКА.