Додому НОВИНИ Влада і громада Передовсім за все – харчування дітей

Передовсім за все – харчування дітей

653
ПОДІЛИТИСЬ

27 січня в приміщенні Бердичівської районної державної адміністрації відбулася нарада директорів шкіл Бердичівського району, сільських та селищного голів, організована народним депутатом України Олександром Ревегою. На нараду були запрошені голова Бердичівської районної державної адміністрації Едуард Томашевський, голова Бердичівської районної ради Максим Самчик.

Причиною термінового зібрання такої наради стало питання організації безкоштовного харчування дітей 1-4 класів у школах Бердичівського району. Потреба у нагальному вирішенні даного питання пов’язана з новим бюджетом країни та з новими нормами законодавства, відповідно до яких фінансування пільгового харчування школярів лягає на місцеві бюджети. Питання ж харчування дітей 1-4 класів, які не відносяться до пільгової категорії в нашому районі до сьогоднішнього дня до кінця не вивчено і не вирішено. Є рішення сесії, яке вирішує проблему лише на один місяць. Саме тому Олександр Ревега звернувся до присутніх терміново подати пропозиції та розробити і затвердити найближчим часом відповідну програму, яка б чітко показала звідки мають залучатися кошти на її реалізацію. Звернувся народний депутат зокрема і до сільських голів: “Кожен із Вас отримав від своїх громад високу довіру а, разом з цією довірою і високу відповідальність. Тому Ваша участь є найбільш важливою. Я розумію, що не кожен бюджет сільської громади може забезпечити фінансування на харчування наших діток, але більша частина все ж в змозі знайти потрібні кошти. Окремі сільські ради вже передбачили в своїх бюджетах необхідне фінансування. Спільними зусиллями, переконаний ми знайдемо вихід із ситуації, яка склалася на даний час з харчуванням. В свою чергу зроблю все можливе, аби зареєстровані мною законопроекти, які стосуються організації харчування дітей у навчальних закладах, були прийняті Верховною Радою у найкоротший термін”.

DSCN3438_1Присутніми в залі було запропоновано також залучити кошти місцевих підприємців, фермерів та орендарів, частково – кошти батьків. Суттєвою була пропозиція сільського голови Великої П’ятигірки Коріненка О.Д., яка стосувалася самого підходу до організації якісного харчування учнів.

Разом з тим, голови районної ради та держадміністрації Максим Самчик та Едуард Томашевський отримали доручення від Олександра Ревеги у найкоротші терміни вивчити всі озвучені сільськими головами пропозиції і, разом з ними, розробити дієві механізми забезпечення школярів Бердичівщини якісним та доступним харчуванням.

Софія Томашевська