Додому НОВИНИ Влада і громада Перепоховали загиблих воїнів

Перепоховали загиблих воїнів

649
ПОДІЛИТИСЬ

Минулої п’ятниці в селі Семенівка відбулась важлива подія – тут перепоховали рештки радянських воїнів, які віддали свої життя в боротьбі з німецькими загарбниками.

Ось вже який рік триває пошук та ексгумація останків радянських воїнів, тіла яких майже вісім десятиліть зберігає земля неподалік села Семенівка. Бої, що тривали тут у липні 1941 року, для багатьох бійців 44-го мотострілецького полку стали останніми. Отримавши наказ командування звільнити село Семенівку від ворога, більшість із них полягли у чистому полі на околиці села.

Час майже стер із людської пам’яті ті страшні події. Але завдяки наполегливості волонтерів із Бердичева та членів ІПО «Пошук» (Житомир) вдалося знайти цих солдат і поховати з усіма почестями. З ними перепоховали й військовослужбовців, які загинули на тій же місцевості у грудні 1943 року під час визволення села. Всього у п’яти домовинах зібрали рештки тридцяти військовослужбовців.

На превеликий жаль, частина солдат мала при собі медальйони зразка 1925 року (типу ладанка), записки в яких не збереглися. Інша частина загиблих взагалі не мала медальйонів. Тому всі солдати залишились навіки невідомими.

На урочистій церемонії перепоховання був присутній народний депутат України Богдан Кицак, керівництво Семенівської об’єднаної громади на чолі з головою Наталією Семенюк, члени ІПО «Пошук», жителі села. Настоятель храму св. ап. і єв. Луки протоієрей Василь Пупін звершив чин поховання над рештками загиблих невідомих воїнів.

Біля місця, де відбувалися жорстокі бої у 1941-1943 рр., бердичівські активісти того ж дня за власний кошт встановили меморіальний знак. Знак, який буде постійно нагадувати, що перемога в тій війні далася дорогою ціною.