Додому НОВИНИ Влада і громада Переселенці та учасники АТО отримуватимуть безоплатну правову допомогу незалежно від доходу

Переселенці та учасники АТО отримуватимуть безоплатну правову допомогу незалежно від доходу

491
ПОДІЛИТИСЬ

5 січня 2017 року набрали чинності зміни до Закону України “Про безоплатну правову допомогу”, згідно яких розширено коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

Відтепер внутрішньо переміщенні особи; особи, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб; особи, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; учасники бойових дій та іншим особам, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” можуть звертатися до Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги за адресою вул. Чорновола, 9, або за тел.: (04143) 4-14-42.

Найчастіше до місцевого центру звертаються з питаннями, що стосуються організації пільгового перевезення військовослужбовців, надання їм земельних ділянок, поліпшення житлово-комунальних умов та сімейних спорів (аліменти, розлучення), а також щодо соціального захисту сімей загиблих учасників АТО.

Для бердичівлян, які повертаються додому з передової, залишається актуальною проблема отримання статусу учасника бойових дій, який надає учасникам АТО пільги, а їх сім’ям соціальні гарантії.

Також є безліч проблемних питань з приводу яких потребують консультацій внутрішньо переміщені особи. Серед них отримання державної грошової допомоги, забезпечення житлом та відсутність реєстрації місця проживання у переселенців на неокупованій території України.

“Ми надаємо юридичну допомогу всім бажаючим незахищеним верствам населення та переселенцям. Роз’яснюємо, як вирішити питання з влаштуванням дитини до школи, садочка чи ПТУ, працевлаштування, отримати виплати та матеріальну допомогу”, – відмітила фахівець Бердичівського місцевого центру Ольга Сікорська. За її слова найбільше учасників та внутрішньо переміщених осіб турбують питання цивільного, трудового та сімейного права.

Загалом, центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги є посередником між громадянами та адвокатами, допомагає людині реалізувати гарантоване Конституцією право на юридичну допомогу. Тож, навіть за відсутності коштів, кожен громадянин може отримати захисника, роботу якого оплачує держава.