Додому НОВИНИ Влада і громада Перша спроба піаніста з Майдану пограти у Бердичеві не вдалася, ставши анонсом...

Перша спроба піаніста з Майдану пограти у Бердичеві не вдалася, ставши анонсом літнього концерту

538
ПОДІЛИТИСЬ

На День закоханих у Бердичеві чекали на Piano Extremistа. Втім, запланований час його виступу довелося відкорегувати через погодні умови. Тому Богдан, як він себе називає, зіграв раніше. Привезли Piano Extremistа до міста члени місцевого осередку “Самопомочі”.

В інтерв’ю чоловік наголосив: відповідатиме тільки на цікаві питання. Про себе ж говорити будь-що піаніст з Майдану не захотів. Вважає, що у цьому має бути інтрига. Музика, наголосив він, є його життям.

HTLEo0Lvc7k“Для мене – це життя, я цим живу. Я не можу не писати музики. Для мене є ситуації наднормальні, пов’язані з піднесеним станом. Так, у мене загинули друзі в АТО. Тому оці емоції мають бути кудись направлені, бо інакше вони руйнуватимуть тебе із середини”, – говорить Богдан, Piano Extremist.

На Майдані Богдан опинився за покликом совісті. Каже, саме вона підказала, що треба долучатися і допомагати. Зараз Piano Extremist їздить до зони АТО грати для захисників України.

“Мені здається, що їм допомагає моя музика. Про настрій я б краще не говорив. Вони там дуже втомлені, хочуть додому. Там дуже херові умови, складно. Є місця, де нема елементарних засобів гігієни, – каже Piano Extremist, – Взагалі, армія тримається на волонтерах. Це реально. Дуже багато у мене знайомих, які збирають кошти на потреби армійців упродовж останніх двох років. Я не знаю, що робить уряд, але завдяки волонтерам армія ще тримається. Хлопці бачать, що про них пам’ятають і, мабуть, тому продовжують триматися”.

У 2014-му році чоловік і сам був у військових рядах. Та зараз, говорить, своєю місією вважає робити те, що вміє. Нехай цього може й мало, але треба прагнути до більшого. Тому окрім музики Piano Extremist відкрив для себе живопис.

12734283_974971705901271_2031534522766486433_n“Зараз я знаходжу трошки час на живопис. У мене є фінансова можливість купити необхідне і малювати. Але базових знань не маю, тому із цим складно. Але вже щось здвинулося із мертвої точки. Вже 8 маленьких картин я намалював. Зараз працюю над великою. Коли був у минулому році в АТО, мене один момент дуже вразив. Я його сфотографував і зараз пишу по цьому картину”, – розповів Богдан.

Про події Майдану Богданові важко згадувати. Про неоголошену війну на сході України – тим більше. Понад сорок разів чоловік був у зоні АТО, граючи для хлопців. Те, що за весь цей час побачив, не могло не змінити свідомості і ставлення до життя. Втім, усі ці події чоловік називає своєрідним трампліном, який так чи інакше змінює людину.

Piano Extremist Богдан каже: “Війна та будь-які обставини, пов’язані з дуже сильними переживаннями, з такими як смерть поряд із життям, відкривають якісь над можливості. Якщо ти це розумієш і направляєш у певне русло, ти можеш стати ще кращим, ніж був. Але ти можеш стати гіршим. Як от багато хлопців починають бухати тупо, бо вони у розпачі і не знають, куди себе подіти. Але багато хлопців стали кращими після Майдану і війни. І я теж”.

HNMqReZQsYAБез музичного інструменту Piano Extremist не їздить до наших воїнів. Але доставити його туди не так просто.

“Довга історія. Я шукав можливості поїхати ще у Донецький аеропорт пограти для хлопців. Але їхати зі мною ніхто не хотів, бо механічне фортепіано важить 200 кілограм. Маневровість авто дуже низька була б. Ми могли б не проїхати по “лінії життя”, – згадує Piano Extremist.

Та світ не без добрих людей, запевняє Богдан. Тому один чоловік власним коштом придбав для нього легший музичний інструмент, що важить до сорока кілограмів.

“Та тільки із цим інструментом у Донецький аеропорт я не встиг. Бо наступного дня його просто не було. Але в АТО я із цим інструментом був більше сорока разів. Так що він уже бувалий”, – каже Богдан.

Стиль Piano Extremistа називають історичною неокласикою. Із цим чоловік погоджується, адже, каже, і справді події в Україні надихають на нові твори. Своїм ідеалом у музиці Богдан вважає Баха: “Бах – це дуже крутий чувак, я його обожнюю насправді. Завдяки йому є основи музики насправді”.

У Piano Extremistа немає секрету, як розбудити людей, втомлених війною, як зробити так, аби зі смертей не робили сірої статистики. Слова тут марні, вважає чоловік.

“Тим, що я роблю, я вже звертаюся до людей. Я граю і грою я намагаюся розбудити людей. Але я сам недосконалий. Тому не можу когось будити”, – говорить Богдан.

У Бердичеві піаніст з Майдану надихнувся. Адже саме тут закінчив партію скрипки до одного із творів, яку давно не міг завершити. Теплої пори спробує приїхати до міста ще, сподіваючись, що погода не підведе і зіграти можна буде для більшої кількості людей.

Юлія Сінєльнікова, Віталій Яремчук

lZw5BswrwBQ XkMQ7aCi3aw