Додому НОВИНИ Влада і громада Перше засідання окружної комісії

Перше засідання окружної комісії

540
ПОДІЛИТИСЬ

Цієї середи в актовому залі міськвиконкому відбулось перше засідання членів окружної виборчої комісії ТВО №63.

Як це бувало й у попередні роки, на перше засідання не прибуло чимало членів комісії. Основною причиною стало те, що до складу комісії включили осіб, які фактично проживають в інших населених пунктах, і працювати в бердичівській комісії не мають можливості. Отже, перелік членів комісії, опублікований на сайті ЦВК, буде коригуватись – кандидати у Президенти України та їх штаби вноситимуть свої пропозиції до ЦВК і незабаром ми побачимо в списках нові імена.

Засідання розпочав її голова Юрій Лукуц. Першим пунктом порядку денного стало прийняття присяги членів комісії. Головуючий зачитав текст і кожен із присутніх особисто склав присягу.

А далі розпочалась рутинна робота: були зачитані права та обов’язки членів комісії, затверджено календарний план роботи, також здійснено розподіл обов’язків між членами комісії. Хоча останнє питання викликало жваве обговорення, особливо, що стосується обов’язків окремих членів. Адже до складу комісії увійшли як працівники, які вже мають досвід праці в ТВК та знають численні нюанси, які виникають в процесі роботи, так і новачки. От і довелось останнім надати окремі роз’яснення. Присутні швидко дійшли консенсусу та продовжили засідання.

Одним з важливих питань організації роботи окружної комісії є її матеріально-технічне забезпечення, чим мають займатись органи місцевого самоврядування. То ж керуюча справами Бердичівського міськвиконкому Надія Мохно повідомила присутніх про те, яким чином буде забезпечуватись робота комісії, які зміни відбулись в організації роботи дільничних комісій. Їх на території Бердичева буде створено 40, у тому числі 5 спеціальних. Нагадаємо читачам, що дві дільниці для голосування змінили своє розташування. Так, дільниця, що в минулі роки діяла у приміщенні адмінкорпусу колишньої меблевої фабрики, цього року переїздить до приміщення автошколи по вулиці Ватутіна, а дільнична комісія, що до цього тут перебувала, переїде до будівлі загальноосвітньої школи №6. Межі дільничних округів при цьому не змінюються. Ще одна зміна стосується дільниці, яка діяла у приміщенні колишньої загальноосвітньої школи №3 – вона переїздить до приміщення початкової школи №18 (вулиця Михайла Грушевського).

Наостанок головуючий нагадав присутнім про те, що цього дня країна відзначає День Героїв Небесної Сотні та запропонував вшанувати подвиг Героїв, які віддали своє життя, відстоюючи ідеали демократії, свободи та незалежності України, хвилиною мовчання.

Отже, виборчий процес розпочато. Як мають надію керівники окружної комісії, її діяльність відповідатиме вимогам чинного законодавства, що дозволить кожному громадянину реалізувати свої права щодо вибору Президента України.

Анатолій Горобчук.