Додому НОВИНИ Бізнес Перші маленькі обжинки в Бистрику, або Про сільський соціальний проект

Перші маленькі обжинки в Бистрику, або Про сільський соціальний проект

604
ПОДІЛИТИСЬ

Вже нікого нині не дивує той факт, що в Україні, та й в нашому районі сільськогосподарські угіддя в основному засіваються прибутковими культурами кукурудзою, ріпаком і соєю. І тому побувавши на перших в районі обжинках озимого ячменю в Бистрику, запитали, чому під цю культуру виділили майже 100 гектарів?

Керівник СФГ “Віктор” Віктор Барановський пояснює:

– По-перше, озимий ячмінь, це рання зернова культура, після збирання якої йдуть повторні посіви. По-друге, при всіх існуючих проблемах потрібно все-таки, як вчить нас сільськогосподарська наука, дотримуватись сівозміни.

Крім того, пайовики та мешканці села із задоволенням беруть ячмінь для утримання домашньої живності. Але найголовніше, для чого ми сіємо озимий ячмінь – це основна складова частина раціону кормів для дійного стада корів, телят та великої рогатої худоби на відгодівлі, яких в нас більше 400 голів.

Ми багато нині читаємо в газетах, чуємо по телебаченню про так звані соціальні проекти, які повинні стримати міграцію українців за кордон і дати робочі місця та гідну зарплату в Україні. В зв’язку з цим хотів би сказати, що на своєму досвіді бачу, що розвиток тваринництва, це і є реальний соціальний проект на селі. Адже в галузі тваринництва створюється багато робочих місць.

Зокрема, в нашому господарстві в тваринництві працює більше 30 людей, а коли взяти галузь кормовиробництва та інші ділянки роботи, які працюють на тваринництво, то це майже 100 чоловік зайнятого місцевого населення. Вони вимушені були б на даний час працювати в Бердичеві, в Польщі та інших країнах, а так вони мають робочі місця і гідну зарплату в рідному селі і перебувають в своїх сім’ях.

У цей день, коли закінчувались жнивні роботи на ячмінному полі, вже насувались хмари і тому щиро радіючи майбутньому дощу, що напоїть спраглу землю, хлібороби все-таки вирішили зібрати до негоди урожай озимини. І це їм вдалося.

Ударно попрацювали комбайнери: Дмитро Івашкевич, Андрій Коновалюк, Іван Кавецький, Олександр Машкович, а також водії, працівники зернового току, сушильного комплексу та складу: Віктор Вандалович, Віталій Нагорнюк, Віктор Поляновський, Володимир Шалений, Андрій Машкович, Анатолій Мельник – учасник АТО з 2014 по 2018 рік, який пройшов, напевно всій Україні відомі Дебальцеве, Попасне, Зайцеве, Горлівку та інші гарячі точки на Сході України.

Жнивний комплекс в Бистрику продовжується!

Бистрицький краєвид: церква і сільська рада.