Додому НОВИНИ Влада і громада Питання задимленості населених пунктів району розглядали під час засідання комісії ТЕБ і...

Питання задимленості населених пунктів району розглядали під час засідання комісії ТЕБ і НС

478
ПОДІЛИТИСЬ

Чергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відбулося сьогодні, 13 вересня 2019 року, під головуванням заступника голови комісії, заступника голови райдержадміністрації Сергія Адам’яка за участі голови районної ради Максима Самчика.

На засіданні були присутні члени комісії, сільські голови, представники об’єднаних територіальних громад району.

Порядок денний засідання передбачав розгляд трьох питань, а саме:

  • Про ускладнення екологічної ситуації на території Скраглівської сільської ради, що склалася у зв’язку із пожежею на території Бердичівського міського полігону твердих побутових відходів;
  • Про стан протипожежного захисту та готовність об’єктів освіти до нового навчального 2019/20 року;
  • Про реалізацію повноважень райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування району відповідно до положень Закону України “Про протимінну діяльність в Україні”.

Члени комісії одноголосно затвердили порядок денний засідання та перейшли до розгляду питань.

Комісія заслухала інформацію Скраглівського сільського голови Олександра Рубана щодо екологічної ситуації на території населених пунктів Скраглівської сільської ради, яка склалася внаслідок пожежі на полігоні твердих побутових відходів.

“Прохання до влади на місцях і до жителів сіл: у разі погіршення самопочуття – негайно звертатися до лікарів, фіксувати усі випадки. Ми всі розуміємо, які можуть бути наслідки. Всі служби оперативно відреагували на загоряння та вживають усі можливі заходи”, – наголосив під час виступу Сергій Адам’як.

“Болючим є те, що страждають люди району. Всі винні у даній екологічній ситуації повинні бути покарані”, – зазначив голова районної ради Максим Самчик.

За результатами доповіді та з урахуванням обговорення комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила:

  1. Інформацію з цього приводу взяти до відома.
  2. Рекомендувати управлінню Держпродспоживслужби в Бердичівському районі (Биков В.М.) та Бердичівському районному відділу Державна установа “Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” (Запоренюк О.І.) тримати на постійному контролі стан забруднення повітря навколо Бердичівського полігону твердих побутових відходів та у випадку погіршення екологічної ситуації інформувати органи місцевого самоврядування для відповідного реагування.
  3. Рекомендувати сільським та селищному головам провести роз’яснювальну роботу серед населення громад щодо рекомендацій наданих Бердичівським районним управлінням держпродспоживслужби в Житомирській області, щодо попередження виникнення небезпечних для здоров’я та життя людини наслідків впливу продуктів горіння (смогу).
  4. Рекомендувати головному лікарю КНП «Центр ПМСД» Бердичівської районної ради (Ровковій Н.М.) організувати чергування лікарів у вихідні дні для надання населенню невідкладної допомоги в медичних установах розташованих в населених пунктах району, що можуть потрапити під дію небезпечних продуктів горіння на території міського полігону твердих побутових відходів.
  5. Провести виїзне засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС на території міського полігону твердих побутових відходів 16 вересня 2019 року із залученням представників Державної екологічної інспекції Поліського округу та Бердичівського міжрайонного відділу ДУ “Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України”.
  6. Провести аналіз та запропонувати Бердичівській міській раді можливі місця відбору ґрунту для засипання джерел горіння на полігоні твердих побутових відходів.
  7. Власникам та керівнику Бердичівського полігону твердих побутових відходів вжити невідкладних заходів, щодо гасіння пожежі для недопущення погіршення екологічної ситуації на території району.

З двох інших питань порядку денного доповіли головний спеціаліст Бердичівського міськрайонного відділу ДСНС України в Житомирській області Олександр Охрімець та начальник відділу освіти райдержадміністрації Оксана Деліу.

З усіх питань районна комісія з урахуванням пропозицій та зауважень, внесених у ході обговорення, прийняла одноголосні рішення.