Додому НОВИНИ Влада і громада Питання задимленості населеного пункту обговорили на засіданні “круглого столу”

Питання задимленості населеного пункту обговорили на засіданні “круглого столу”

601
ПОДІЛИТИСЬ

У понеділок, 8 серпня 2016 року, після відновлення руху на автодорозі Житомир – Могилів – Подільський, яку було заблоковано активістами селища Гришківці Бердичівського району, у малій залі Бердичівської райдержадміністрації відбулося засідання “круглого столу” представників влади, виконавчих органів та громадськості.

Під час зустрічі бурхливо обговорювалося питання щодо екологічної ситуації у смт. Гришківці, де з весни цього року здійснює свою підприємницьку діяльність, а саме – виготовлення деревного вугілля, ФОП Морозов В.П. Від громади селища на зустрічі були присутні 6 осіб – ініціативна група, яку очолив депутат обласної ради Віталій Вітусевич. Житель селища, гр. Олександр Негода, розповів про умови, в яких наразі доводиться жити мешканцям, та поставив вимогу негайно зупинити виробництво.

Депутат Житомирської обласної ради Віталій Вітусевич ініціював перевірку виданих дозвільних документів підприємцю на здійснення діяльності та достовірність печаток і дозволів всіх причетних служб і управлінь. На думку громади, дозвільні документи підприємцю видані неправомірно, з порушенням норм.

На засіданні був присутній представник ФОП Морозов В.П., Володимир Саковець, котрий пред’явив учасникам “круглого столу” усі дозвільні документи на здійснення підприємницької діяльності, пояснив принцип та методи роботи установок, повідомив, що комісія від селищної ради вивчала питання забруднення навколишнього середовища викидами, а також було здійснено перевірку Житомирською екологічною інспекцією, в результаті чого встановлено, що всі викиди у повітря в межах допустимих норм. Підприємцем було виконано припис щодо опломбування непрацюючої бочки. Також Володимир Саковець пообіцяв призупинити виробництво допоки питання не буде вирішене, але не раніше ніж через 2 доби, оскільки виробництво має завершити свій цикл.

SL749080_1Депутат Житомирської облради Віталій Вітусевич також поцікавився, чи мав зустріч голова Бердичівської райдержадміністрації з Морозивим В.П. та чи вивчалося дане питання керівництвом райдержадміністрації? На що голова райдержадміністрації Едуард Томашевський повідомив: “У ФОП Морозова В.П. є всі необхідні дозвільні документи для здійснення даного виду діяльності. Бердичівським районним відділом лабораторних досліджень було проведено виміри викидів забруднюючих речовин та перевищення допустимих норм виявлено не було. Працівниками районної державної адміністрації, котрі оперативно відреагували на скаргу ініціативної групи селища Гришківці від 27 липня 2016 року, з метою вивчення ситуації, було надіслано лист від 1 серпня 2016 року до управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації з проханням перевірити діяльність даного підприємства та ще декількох, які здійснюють виробництво деревного вугілля на території району, на предмет її законності. 2 серпня 2016 року районною робочою групою з питань детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення було здійснено об’їзд підприємств району та виявлено ще два аналогічні виробництва у селі Семенівка та Половецьке. 4 серпня 2016 року спільний рейд по Бердичівському району Житомирської області здійснили працівники управління екології та природних ресурсів та екологічної інспекції у Житомирській області”.

SL749085_1Начальник Бердичівського відділу Національної поліції Ольга Зінченко запропонувала ініціативній групі сформулювати скарги і підозри щодо органів, які надавали дозволи, та адресувати у відділ поліції, а далі, працівниками поліції буде перевірено законність діяльності підприємства та законність видачі дозвільних документів. Також Ольга Зінченко підняла питання щодо наявності у Бердичівському районі подібних виробництв.

Як стало відомо у ході діалогу, у Бердичівському районі виготовленням деревного вугілля займаються не лише на території Гришковецької селищної ради, а і Половецької сільської ради – ФОП Гадомський С.Ф. та Іванковецької – ФОП Чумель О.В. (с. Семенівка). Обидва виробництва діяли незаконно, наразі їх діяльність припинена. Щодо ФОП Гадомського С.Ф., депутат облради Віталій Вітусевич надав коментар, що у с. Половецькому здійснював діяльність його двоюрідний брат, та запевнив громаду у тому, що надалі діяльність даного виробництва не буде відновлена. Стосовно ФОП Чумель О.В., – де була зафіксована незаконна діяльність, оскільки відсутні дозвільні документи. Бердичівським відділом Національної поліції в Житомирській області ведеться розслідування.

Прес-служба райдержадміністрації