Додому НОВИНИ Влада і громада Питання щодо лікування учасників АТО незабаром буде вирішено на загальнодержавному рівні.

Питання щодо лікування учасників АТО незабаром буде вирішено на загальнодержавному рівні.

584
ПОДІЛИТИСЬ

Постанова Кабміну “Про збільшення норм грошових виплат на харчування та медикаменти в закладах охорони здоров’я для ветеранів війни” готова та незабаром буде прийнята. Про це розповів головний лікар Житомирського обласного госпіталю для ветеранів війни, член партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” Павло Журбенко. Ще у квітні 2015-го Журбенко наголошував, що збільшення розміру видатків для військових госпіталів – це нагальна потреба часу. Тоді з проханням сприяти перегляду норм грошових виплат він звернувся до народного депутата фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Олександра Ревеги.

“Відповідно до норм Постанови Кабміну від 2007 року №680, середній показник видатків на медикаменти на один ліжко-день у госпіталях України складає 40 грн., на харчування – 35 грн., що зовсім не відповідає потребі”, – констатував Журбенко.

Через інфляцію та не проведення індексації дані норми грошових виплат значно ускладнили надання якісних послуг у медзакладах для ветеранів війни.

Завдяки активній позиції головного лікаря Житомирського обласного госпіталю для ветеранів війни Павла Журбенка і співпраці з народним депутатом Олександром Ревегою та Сергіем Куніциним, питання збільшення норм грошових виплат розглядається в профільних комітетах Кабміну та Верховній Раді. Підняте житомирянином питання об’єднало навколо себе депутатів різних фракцій. Про це, перебуваючи на Житомирщині, розповів голова Держслужби у справах ветеранів війни та учасників АТО Артур Дерев’янко.

“Група народних депутатів, які розуміються на цих питаннях, представники добровольчих батальйонів, Сергій Куніцин, який є теж учасником бойових дій і є одним  із заступників профільного комітету ВР, представник комітету учасників та інвалідів війни Олександр Третьяков, всі вони опікуються цим питанням”, – зазначив Дерев’янко.

“Зараз вирішується питання щодо забезпечення спеціалізованих лікувальних установ для ветеранів війни (госпіталях, відділеннях, палатах для ветеранів війни у лікувально-профілактичних закладах) збільшеними нормами грошових витрат на харчування та медикаменти у розрахунку на одного хворого на день. Передбачається також побудова співпраці з міжнародними організаціями щодо започаткування нових і продовження реалізації наявних відповідних міжнародних проектів”, – додав народний депутат Олександр Ревега.

Відповідно до Постанови, яка наразі готується, збільшення норм грошових виплат на обслуговування ветеранів війни, у розрахунку одного хворого на день відбудеться на харчування до 55 грн., на придбання медикаментів та перев’язувальних засобів до 65 грн.

“Важливий цей документ і тим, що відтепер передбачені норми на 2015 рік та наступні роки встановлюються з коригуванням на індекс споживчих цін (інфляції). Таким чином ми перестрахуємо себе на майбутнє”, – зазначив Павло Журбенко.

Денис Огороднійчук,
студент ЖДУ ім.І Франка.