Додому НОВИНИ Влада і громада …пишаюся, вірю, люблю!

…пишаюся, вірю, люблю!

755
ПОДІЛИТИСЬ

В календарі з’явилася  ще одна пам’ятна  дата з історії українського народу – День Гідності. Рік тому Майдан залило тугою. 106 людей поклали своє життя в боротьбі за волю. Для нас день 20 лютого став історичною подією як день вшанування відваги, стійкості та сили духу тих, хто віддав своє життя, захищаючи та відстоюючи права і свободи людини.

Учні 5-11 класів разом з вчителями Швайківської ЗОШ І-ІІІ ступенів також віддали шану героям Небесної сотні.  Школярі 5 класу підготували відеопрезентації “Вони загинули, щоб ми могли жити!” та “Слава Небесній сотні”. Щемливо з вуст шестикласників прозвучав вірш “Небесну сотню, Господи, прийми”. Всі присутні зворушено слухали літературні композиції “Ти бачив, як янголи в небо летіли” та “Зима, що нас змінила” у виконанні учнів 7 та 8  класів. Дев’ятикласники підготували документальну підбірку відеоматеріалів з ТСН тодішніх подій та запалили свічу пам’яті, читаючи вірш “Горить свіча”. Вразило, що школярі так глибоко відчули  біль країни, який, здавалося б, може зрозуміти лише доросла людина. Учні 10 класу ствердили своєю композицією, що “Небесна сотня – то в серцях вогонь”.  У пам’ять про загиблих запалили свічки й вшанували  хвилиною мовчання. Їх били, а вони стояли. Їх труїли  газом, а вони не здавались. Їх лякали, а вони ставали ще сильнішими і тисячоголосо співали  свій гімн. Вони мали  волю сказати: “Ні!” Їх – мільйони, і вони мають гідність. Це – моя нація, це – українці! Пишаюся, вірю, люблю.

Дуже хочеться бути гідними пам’яті Героїв небесної сотні, щоб не було соромно перед ними, адже вони віддали життя за свою державу, і тому – назавжди у наших серцях!

…Небесна сотня. Прапор. Чорна стрічка.
І сльози – бо ти, хлопче, словом вже не з нами.
Але в думках – ти поруч, і не згасне свічка,
І линуть буде: “Слава Україні!”, – над ланами.

Тетяна Кузьменко,
учениця 9 класу Швайківської ЗОШ І-ІІІ ст.