Додому НОВИНИ Влада і громада Плата за розподіл газу в новому році буде здійснюватися за окремим...

Плата за розподіл газу в новому році буде здійснюватися за окремим рахунком

491
ПОДІЛИТИСЬ

З січня 2020 року рішенням НКРЕКП з рахунку за газ вилучена плата за доставку газу. Відтепер доставка газу буде оплачуватися за окремим рахунком.

Вже в січні всі споживачі газу Житомирщини сплачуватимуть два окремі рахунки: один за газ, другий – за його доставку. Плата за газ буде здійснюватися постачальнику газу, а плата за доставку – окремо, за рахунком АТ «Житомиргаз». Це дозволить відокремити оплату послуг розподілу від оплати газу як товару. Таким чином споживачі газу зможуть побачити, кому та за які послуги вони сплачують кошти.

Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта. Розмір плати залежить від конкретного обсягу споживання та тарифу, який встановлено НКРЕКП. При визначенні обсягу споживання за основу береться кількість спожитих кубометрів газу впродовж попереднього «газового року». Це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, ділиться на 12 місяців. Результат множиться на діючий тариф на доставку газу.

Наприклад: за минулий газовий рік споживачем використано 100 куб.м газу. Місячна вартість доставки в першому півріччі 2020 року розраховуватиметься наступним чином: 100 куб. м/12 міс. х 1,068 грн. = 8,92 грн. на місяць з ПДВ.

Багато хто запитує, чому ми повинні платити за доставку газу? Адже коли ми купуємо товари в магазині, ми не сплачуємо за їх доставку? Купуючи товар у магазині особисто, усі витрати, в тому числі його доставку до магазину, ви сплачуєте у складі ціни такого товару. Купуючи товари віддалено – через інтернет магазини чи отримуючи бандероль, ви сплачуєте вартість такого товару продавцю, а за доставку такого товару – кур’єру чи пошті. Аналогічна ситуація і при оплаті спожитого газу – за газ як товар плата іде постачальнику, за його доставку – Оператору ГРМ.

Відповідно до умов Типового договору на розподіл газу, вартість послуг з доставки газу побутовий споживач повинен сплачувати до 20 числа місяця, в якому надаються послуги, на підставі рахунку АТ «Житомиргаз». Споживачі можуть сплатити за доставку одним платежем — наперед за півроку або навіть за рік. Таким чином вони зменшать свої витрати на комісію при проведенні платежів. Рахунки для оплати послуг розподілу природного газу споживачі будуть отримувати поштою. Є також можливість завантажити та оплатити рахунок онлайн – в Особистому кабінеті на сайті 104.ua.
Більше половини клієнтів АТ «Житомиргаз» використовують природний газ для опалення житла. В зимовий період відповідно зростало навантаження на сімейний бюджет для оплати газу та його доставки у складі єдиного платежу. Тепер взимку, при суттєвому збільшенні використання газу, платіж за доставку газу залишається незмінним.

«Оплата послуг доставки газу рівними частинами вносить стабільність у розрахунках як для споживача, так і для АТ «Житомиргаз». Споживач може рівномірно планувати витрати на доставку газу. В свою чергу Оператор ГРМ отримує рівномірне надходження ресурсів для проведення поточних робіт», – пояснює комерційний директор АТ «Житомиргаз» Людмила Усик.

Від обсягів споживання залежить плата споживача за доставку в наступному році. Якщо впродовж газового року споживач зменшить споживання газу, то в наступному році за доставку буде платити менше.

Нові клієнти, а також ті споживачі, які у попередній газовий рік не споживали газ, отримають рахунки, виходячи із планових об’ємів групи споживання, до якої вони відносяться. Якщо газове обладнання не використовується взагалі і споживач не планує користуватися газом у найближчому майбутньому, то в такому випадку він може подати заяву про від’єднання від газових мереж.

Нагадаємо, що в грудні 2019 року НКРЕКП переглянула тариф на розподіл газу для АТ «Житомиргаз». Вперше за чотири роки вартість послуг з доставки газу було збільшено – але лише на 21 коп. (без ПДВ). З 01 січня 2020 року розмір тарифу за доставку газу споживачам Житомирщини становить 1,068 грн. за 1 м куб. на місяць (з урахуванням ПДВ).