Додому НОВИНИ Влада і громада Побутовим відходам – друге життя

Побутовим відходам – друге життя

762
ПОДІЛИТИСЬ

Нещодавно читальній залі районної бібліотеки відбувся семінар-практикум на тему: “Нове життя старим речам”. В програмі семінару проходив тренінг: “Відходи – в доходи”, діяла виставка робіт дорослих та дітей під назвою “Корисне з непотрібного», прозвучали методичні поради вчителям “Як організувати студію екологічного дизайну для школярів”.

Учасники семінару – керівники екологічних гуртків району та міста, працівники районної бібліотеки, всі ті, хто переймається проблемами довкілля і вносять посильний вклад в його охорону від забруднення побутовими відходами.

Цікавою презентацією з досвіду вторинного використання побутових відходів поділилися Мельник О.М. (Озадівська ЗОШ I-III ст.) Вишневська Л.О. (Дмитрівська ЗОШ I-II ст.), Рудик В.С. (Маркушівська ЗОШ I-III ст.), Тверда Т.В. та Король Т.М. (Старосолотвинська ЗОШ I-III ст.), Костійчук О.О. та Габець М.З. (Никонівська ЗОШ I-II ст.), Москальчук А.М. (Скраглівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Бубровська І.А. (Мирославська ЗОШ I-III ст.), Рушиць І.Л. (Романівська ЗОШ І-ІІІ ст.),Черняк В.В., Дашевська І.О., Ковальчук О.В. (НВК №10 м. Бердичева), Колеснік Л.Є. (Бердичівський педколедж), Яцюк О.К. (ЗОШ №5 м. Бердичева), Купріянова В.Є, Гончар В.Д. (районна бібліотека).

Найбільше захопив усіх присутніх досвід Маркушівських школярів та їх педагогів, про який розповіла Валентина Рудик: протягом 2-х років вони пошили 650 пар валянок із старих речей для воїнів АТО.

Своїм досвідом виготовлення корисних предметів для дому із непотрібних поділились Людмила Вишневська, яка в’яже сумки для покупок із використаних поліетиленових пакетів, Ольга Мельник (із клаптиків, що лишаються від шиття одягу робить ляльки-мотанки, “будиночки” для чаю із старих газет та журналів), Валентина Черняк та Марія Габець (килимки, екосумки із зношеного одягу), Альона Москальчук (жалюзі на вікна із залишків шпалер). Практично всі педагоги використовують у своїй роботі принципи сталого розвитку.

Олена Яцюк, Оксана Костійчук, Тетяна Тверда, Тамара Король розповіли як можна виготовити стільці, бордюри для клумб, загорожі, іграшки для квітників, пристрої для зрошення городніх культур та квітів із використаних пластикових пляшок.

Зацікавила всіх учасників семінару інформація Валентини Гончар про іграшки, які виготовляє разом з чоловіком із підручних матеріалів для відлякування пташок в саду, що дає змогу зберегти урожай фруктових дерев.

Цінні поради усім присутнім щодо питання “Як перетворити відходи в доходи” надали Ольга Мельник, Лариса Колеснік, Людмила Вишневська, Вікторія Купріянова, педагоги НВК № 10. Один із варіантів – компостування харчових відходів, що збільшить урожайність городніх та садових культур та сортування побутових відходів і доставка їх в пункти прийому макулатури, скла, пластику, металобрухту та ін.

Всі учасники заходу, що пройшов в гарній, творчій, сприятливій атмосфері переконані, що кожен із нас може вести домогосподарство раціонально, заощаджуючи сімейний бюджет, сприяючи збереженню довкілля та примножуючи його природні багатства.

Кукса Л.Г. методист районного
Будинку дитячої та юнацької творчості.