Додому НОВИНИ Культура Подвійне свято у Райках

Подвійне свято у Райках

1015
ПОДІЛИТИСЬ

27 листопада до Будинку культури села Райки завітали жителі села та численні гості. Цього дня у селі відзначали відразу два свята – День працівників сільського господарства та день народження головного мецената райківської громади Габріела Карленовича Мкртчяна.

Сільський Будинок культури зустрів затишком та теплом. А ще – передчуттям свята, яке організували як місцеві аматори, так і артисти, яких запросив до Райок іменинник.

День працівників сільського господарства – це свято творців добробуту країни. Цей день традиційно підсумовує кропітку щоденну працю сільгосппідприємств, завершує хліборобський рік, сповнений турбот та хвилювання за врожай. А як відомо всім, буде врожай – буде й достаток у родинах.

Ведуча святкового заходу привітала односельців із гарним святом, а її віршовані рядки нагадали присутнім про рідні Райки, оточені родючими полями, про односельчан, праця яких примножує багатство села. Після цих слів згадали й про того, чиє життя та діяльність ось уже півтора десятиліття пов’язане з цим українським селом.

Святкування розпочалось із виступу народного аматорського фольклорного колективу “Файні молодички”. Красуні, як на підбір, вони додавали заходу особливого шарму і власним вокалом, і манерою триматись на сцені. А українські пісні у їх виконанні задали потрібний тон концерту – вся зала потонула у бурхливих оплесках.

Своєрідну екскурсію життям Габріела Мкртчяна провела для присутніх у залі заступник директора з освітньої роботи Райківської школи Наталія Беззубець. Вона розповіла присутнім про життєвий шлях іменинника, його працю на благо підприємства та райківської громади. Від імені педагогів школи, учнів та батьків вона сердечно подякувала Габріелу Карленовичу за постійну підтримку та співпрацю, побажала йому міцного здоров’я, родинного тепла, Божої ласки і наснаги на благородні справи у примноженні добра на райківській землі! До цих вітань приєдналась і сільський голова Майя Семенюк.

Привітали ювіляра й Людмила Димидюк, яка у часи своєї праці на посаді заступника голови Бердичівської районної адміністрації, тісно та плідно співпрацювала з Габріелем Мкртчяном. Вона побажала ювіляру здійснення планів та задумів, сприятливої погоди та щедрих врожаїв, міцного здоров’я та успіхів. Долучилась до вітань і голова районної ради Софія Томашевська. Вона проникливо виголосила слова про справжнього чоловіка, яким є Габріел Карленович, побажала успіхів, натхнення, оптимізму на майбутнє.

Після вітальних слів слово взяв іменинник Габріел Мкртчян: “Доброго вечора всім! Вітаю з Днем працівника сільського господарства! Висловлюю слова вдячності гостям та своїм односельчанам за добрі привітання, розуміння і підтримку.

Те, що ви сьогодні чули з розповіді Наталії Володимирівни – це лише відсотків двадцять з того, що бажаю зробити. Бажаю зробити разом з вами. Зробити для всіх – для Райків, для Слободищ, для Швайківки, які у майбутньому увійдуть в нову ОТГ. Думаю, що все в нас вдасться. І я розраховую на вашу підтримку. Нехай Господь Бог оберігає і захищає усіх нас, Україну!”.

Свято триває. Як меценат, Габріел Мкртчян організував для односельців виступ відомих у нашому краї артистів: свій талант присутнім дарували переможниця конкурсів “Червона рута” та “Пісенний вернісаж”, золотий голос Вінниччини Тетяна Бученко, юна фіналістка конкурсу “Голос. Діти” Тетяна Олексієнко, веселий та запальний гурт “Пан Карпо”. Артисти виконали низку власних та українських народних і сучасних пісень. Зі сцени лунав неповторний запал та справжній заряд позитивних емоцій.

Дві години промайнули, як одна мить. Райківчани і гості села вдячні Габріелу Карленовичу, місцевій владі, школі, сільському Будинку культури та всім, хто доклав зусиль для організації такого свята.

Анатолій Горобчук.