Додому НОВИНИ Влада і громада Подорож у казку

Подорож у казку

479
ПОДІЛИТИСЬ

Межигір’я – це мальовниче урочище біля Дніпра, розташоване у селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області. Воно знаходиться у глибокій долині між горами,що й пояснює назву. Колись – улюблене місце заміських прогулянок багатьох киян, раніше – чоловічий монастир, а за князівських часів – місце відпочинку Володимира Великого, якого, за легендами, пам’ятають вікові дуби, що й понині ростуть у Межигір’ї.

У 1934 році в Межигір’ї був розташований будинок відпочинку письменників. Тут мешкали та працювали П. Тичина, Ю. Яновський, А. Малишко та інші митці. У Петропавлівському храмі знаходився краєзнавчий музей, експонатами якого були знахідки розкопок у Вишгороді.

З 2007 року у Межигір’ї проживав колишній президент України Віктор Янукович, який привласнив всю місцевість, перетворивши її на неймовірну красу. Згодом Межигір’я відкрили для відвідувачів, зробивши з нього Національний парк.

Саме в цю казку потрапили працівники Старосолотвинської школи, дякуючи профспілці вчителів Бердичівського району та Лідії Михайлівні Лук’янчук.
Ми побачили відомий маєток, фотографії якого облетіли всі світові ЗМІ: будинок “Хонка”, доглянуту зелену територію, каскад рукотворних озер, містки, фонтани і скульптури.

Прогулялись по парку, спустились до набережної Дніпра, де стоїть ресторан-корабель «Галеон».

Відвідали відомий зоопарк, де проживають олені, павичі, страуси, фазани та інші екзотичні тварини.

Незрівнянна краса парку Межигір’я надовго залишиться в наших серцях.

Н.О.Кусяк,
голова профспілкового комітету школи.