Додому НОВИНИ Подорож у казку.

Подорож у казку.

576
ПОДІЛИТИСЬ

Літо – це та пора, яка, незалежно від віку чи статусу, викликає одну реакцію – щиру посмішку. Школярі радіють, що канікули, старшокласники – що випуск, а вчителі з полегшенням зітхають, бо настала відпустка. Однак, хто б чим не радів, та об’єднує всіх одне – тепле, приємне та ласкаве слово – літо. Позаду рік напруженої, творчої, плідної праці. Це участь у міжнародних форумах, конкурсах, семінарах, предметних турнірах і олімпіадах міського, обласного і навіть всеукраїнського рівня. Таким цей навчальний рік став для всіх шкіл нашого міста, а також і для загальноосвітньої школи №12. Досягнення учнів і вчителів нашої школи свідчать про гідну працю педагогічного колективу. А гідна праця заслуговує на гідний відпочинок!

12 червня вчителі нашої школи, за сприяння директора Пудрій Н.Г. та голови профспілки Кирилюк А.О., відвідали ландшафтний парк у селі Буки, що розташований на Київщині на берегах мальовничої річки Роставиці. Ландшафтний парк у селі Буки нині вважається одним з найкрасивіших в Україні. Звісно, щоб ця змістовна поїздка відбулася, потурбувався профспілковий комітет міського відділу освіти, що очолює чуйна і розуміюча Цвєткова А.М.

szosh_12_2За цікавими і дотепними розмовами час у дорозі минув швидко – і туристи з Бердичева опинилися у дивовижному місці. Мальовнича природа, химерні скульптури, храмовий комплекс зачарували своєю витонченою красою. Екскурсійну програму було розпочато біля Хреста пам’яті на честь загиблих у Великій Вітчизняній війні, жертв репресій і голодоморів, героїв-ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

Цей парк ще дуже “молодий”: він створений у 1996 році підприємцем Іваном Сусловим, власником агропромислової корпорації “Сквира” (до речі, маєток сім’ї засновника теж розташований на території парку).

Архітектура та ландшафт парку вражає: тут можна зустріти водоспади, річку, озера, незвичайні й дуже гарні містки, альтанки, розташовані на різних рівнях, прекрасні статуї та величезні кам’яні брили. Усе це разом створює таке відчуття, ніби ви потрапили до казки. Тут варта уваги кожна деталь. Дзвіниця Св. Даниїла нагадує про людську взаємодопомогу і доброту, адже дістала таку назву на честь людини, котра вчасно підтримала і врятувала хвору на рак дитину. А дах храму дивує своєю унікальною формою у вигляді двох велетенських голубів. Ось на горі сидять величаво три жаби, що символізують благополуччя, а також і “жабу”, що душить усіх, хто дивиться на все це благополуччя. Біля них фотографуються всі охочі. А галявина казок немов запрошує у світ дитинства. У міні-зоопарку є лев, ведмеді, олені та вовченята. Всюди в парку можна побачити цифру 7. На українській мові ПІБ “Суслов Іван Миколайович” – це СІМ. Також він 7-а дитина в родині.

Поруч з парком розташований дитячий будинок, для якого споруджено сучасний стадіон зі штучним покриттям і піщаний пляж. Родина підприємця піклується про вихованців цього закладу. Підприємець фінансує кілька закладів для дітей у Сквирському районі. Спочатку сюди хотіли набрати тільки дітей-інвалідів, але взяли всіх дітей, зараз їх близько 20. Усього в майбутньому власник ландшафтного парку прагне створити сім подібних дитячих будинків. В селі підприємець відремонтував будинок культури, цвинтарі, фельдшерську станцію й інші об’єкти.

szosh_12_3Повертаючись додому, педагоги-профспілчани ЗОШ №12 зі щирим захопленням ділилися враженнями від побаченого й почутого на екскурсії. Як приємно, що у складний для нашої країни час, коли йдуть зазіхання на територіальну цілісність України, людське життя, права і свободу кожного є люди, які здатні на благородні вчинки. Вони вкладають свої кошти в майбутнє нашої української держави. А майбутнє – це наші діти.

Та не менш радує й те, що й ми, звичайні вчителі, долучаючись до прекрасного, отримали величезне натхнення для своєї роботи та стимул для того, щоб ніколи не черствіти душею. Щиро дякуємо управлінню освіти і науки, міській профспілці освітян за організацію та моральну підтримку, а головне – за матеріальну підтримку директора нашої школи Пудрій Н.Г. й голови профспілки школи Кирилюк А.О., за незабутню екскурсію, враження  та цікавий та змістовно організований відпочинок. Такі екскурсії сприяють зміцненню дружби в профспілкових колективах.

О.В. Дребезгіна, Т.Г. Вауліч,
члени профспілкової організації ЗОШ №12.