Додому ІНФОРМАЦІЯ Пожежа у житловому будинку

Пожежа у житловому будинку

468
ПОДІЛИТИСЬ

Під час виникнення пожежі передусім потрібно негайно повідомити пожежників про виникнення пожежі за телефоном “101”. Викликаючи їх, треба чітко повідомити назву вулиці, номер будинку, поверх, місце де виникла пожежа, пояснити, що горить, сказати, хто дзвонить та назвати номер контактного телефону. У разі необхідності – викликайте інші аварійно-рятувальні служби (медичну, газорятувальну, Бердичівського РЕМ). Повідомте про загоряння сусідів, попросить їх відвести в безпечне місце дітей та людей похилого віку, виключити електрику, газ а після цього, не чекаючи прибуття пожежної команди, вступайте у боротьбу з вогнем, дотримуючись заходів безпеки, обережності і передбачливості, Якщо вогнище невелике, його можна ліквідувати самостійно. В будинку завжди є засоби, за допомогою яких можна загасити пожежу, – ковдри, груба тканина, ємності для води. Якщо у вашому домі немає телефону і ви не можете вийти з будинку або квартири, відкрийте вікно та звучно гукайте на допомогу криками “ПОЖЕЖА”, приверніть увагу прохожих.

Слід пам’ятати, що під час виникнення пожежі не можна:

  • відчиняти вікна й двері, оскільки приплив свіжого повітря підтримує горіння, вогонь буде швидко поширюватися;
  • гасити водою електроприлади, увімкнені в мережу.

Виходячи із зони горіння через двері, їх необхідно відчиняти повільно, ставши навколішки і виставивши одну ногу вперед, щоб двері різко не розчинилися і не сталося миттєвого доступу кисню з викидом полум’я. Після цього необхідно зачекати декілька секунд, оцінити обстановку і діяти відповідно до ситуації, залишаючи будинок. Користуватися ліфтом у разі пожежі категорично заборонено.

Якщо сходи задимлені – треба швидко відчинити вікна на сходовій клітці або вибити скло, щоб випустити дим і дати приплив свіжого повітря, а двері приміщень, звідки проникає на сходи дим, щільно зачинити. Пам’ятайте: дим дуже токсичний.

Якщо ви опинилися у приміщенні відрізаним від основних шляхів евакуації вогнем, димом, високою температурою, тоді відразу заткніть усі щілини у дверях підручними матеріалами, змочивши, при можливості, їх водою, для перекриття доступу диму і продуктів горіння. У задимленому приміщенні необхідно підповзти до вікна, закривши при цьому ніс та рот зволоженою тканиною, яка відіграє роль фільтра від впливу небезпечних продуктів горіння. Запам’ятайте: температура на рівні очей людини, що стоїть, у 6 разів вища, ніж на рівні підлоги, де більшою буде й концентрація кисню, необхідного для дихання. Діставшись вікна, прочиніть його та дихайте через щілину, чекаючи на допомогу. Коли прибудуть пожежні підрозділи, приверніть до себе увагу, подавши сигнали через вікно. Ніколи не стрибайте з вікна вище другого поверху без крайньої на те потреби (кожен другий стрибок з четвертого поверху під час пожежі закінчується трагічно). Не намагайтеся самостійно перебратися на сусідній балкон, спускатися за допомогою водостічних трубах та зв’язаних простирадл – це небезпечно.

Рятуючи малих дітей, пам’ятайте, що вони під час лиха від страху часто ховаються у шафи , під ліжко, забиваються у куток.

Якщо загорівся одяг, необхідно обгорнути потерпілого цупкою тканиною, ковдрою тощо, краще мокрими або облити водою.

Слід заздалегідь навчитися користуватися вогнегасником.

До приїзду пожежників допомагайте один одному рятувати людей і гасити пожежу. Документи, гроші й інші цінності зберігайте в місці, відомому усім членам родини.

Обсяги заподіяної пожежею шкоди, як правило, перевищують фінансові можливості родини. Прийняті в Україні закони визначають порядок впровадження законодавчо-нормативних актів щодо страхування особистого майна громадян та порядок отримання коштів на момент нарахування страхової суми. Рекомендуємо застрахувати себе та своє майно на випадок виникнення пожежі.

Відділ з питань НС та ЦЗН