Додому НОВИНИ Влада і громада Пожежі в екосистемах

Пожежі в екосистемах

463
ПОДІЛИТИСЬ

При спалюванні трави на присадибних ділянках або залишків стерні на полях, уздовж доріг, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, ліси, і навіть житлові будинки. Якщо спалювати суху траву на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, дим і вогонь здатні спричинити замкнення ліній електропередач.

Шкода від спалювання листя і сухої трави велика. До складу диму від спалювання листя та трави входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Окрім того, з димом у повітря потрапляють діоксини – одні з найотрутніших для людини речовин. Спалювання трави та листя призводить до руйнування ґрунтового покриву, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми.

Випалювання трав’яного й листяного покриву завдає непоправної шкоди здоров’ю людини, зумовлюючи виникнення ракових захворювань, хвороб легенів, різного роду алергій. Потрапляючи в легені дим викликає суттєве погіршення здоров’я. До вогнищ нерідко потрапляють ДВП, ДСП, пластикові предмети. Ці матеріали містять формальдегідні смоли, до складу яких входять як формальдегіди, так і масляні фарби, що містять свинець, який небезпечний для здоров’я людини.

Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77 Адміністративного Кодексу України. За самовільне спалювання рослинних решток законодавство передбачає покарання окремих громадян штрафом в сумі від 175 до 350 грн., а посадових осіб від 875 до 1220 грн.

Заборонено спалювання всіх видів відходів на прибудинкових територіях і в сміттєзбірниках. Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ та ділянок із природною рослинністю або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниці, а також опалого листя у парках у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони довкілля тягне за собою вищевказану адміністративну відповідальність.

Якщо ви помітили горіння сухої трави – спробуйте самотужки його ліквідувати. У випадках значного поширення пожежі – негайно повідомите про загорання за телефоном 101!

Відділ з питань надзвичайних
ситуацій та цивільного захисту населення