Додому НОВИНИ Позаплановий аудит Семенівської гімназії: відверта розмова

Позаплановий аудит Семенівської гімназії: відверта розмова

76
ПОДІЛИТИСЬ

Кожен заклад потребує незалежного зовнішнього оцінювання, яке може бути проведене у формі інституційного аудиту, адже нововведення в освіті призвели до кардинальних змін і в системі роботи шкіл. Відповідно до Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти інституційний аудит може бути проведений у позаплановому порядку за ініціативою засновника, керівника, педагогічної ради, загальних зборів (конференції) колективу або піклувальної ради закладу освіти у разі обґрунтованої ними необхідності в оцінюванні освітніх і управлінських процесів закладу освіти та одержання рекомендацій щодо їх удосконалення.

Тож колектив Семенівської гімназії Семенівської сільської ради Житомирської області серйозно та відповідально поставився до рішення засновника про ініціювання позапланового інституційного аудиту, який був проведений з 11 по 19 жовтня 2021 року.

– Керівництво сільської громади звернулося до управління Державної служби якості освіти у Житомирській області щодо проведення позапланового інституційного аудиту у закладі недаремно, адже школа нещодавно була реорганізована у гімназію. Це був виважений і важливий крок, бо педагогічний склад школи є сильним та професійним, щорічно показував високий рівень активності, демонструючи участь учнів у різноманітних змаганнях, конкурсах тощо. Тому постала потреба у зовнішній оцінці освітніх та управлінських процесів закладу.

Взагалі, вважаю, що заклади освіти нашої громади не повинні чекати планових аудитів. Краще достроково запрошувати до себе фахівців, які не засуджують, а допомагають та надають рекомендації щодо удосконалення освітніх та управлінських процесів.

У терміни, визначені законодавством після проведення інституційного аудиту, Семенівська гімназія отримає висновок про якість освітньої діяльності закладу та рекомендації директору і засновнику щодо вдосконалення діяльності школи. Зрозуміло, що лише у тісній співпраці засновника з адміністрацією закладу можна досягнути цілей у підвищені якості освітньої діяльності: покращення освітнього середовища, яке буде розвивальним, мотивуючим та інклюзивним; формування прозорої та зрозумілої системи оцінювання здобувачів освіти; підвищення фахової майстерності педагогічних працівників та сприяння їх постійному професійному зростанню, – зауважує начальник відділу освіти, молоді та спорту Семенівської сільської ради Юрій Балюк.

– Зрозуміло, що працівники Семенівської гімназії відчували деяке напруження та хвилювання, коли отримали повідомлення про позаплановий інституційний аудит. Адже школа нещодавно перебувала в процесі реорганізації, у колективі відбулися зміни, і тут – ще одне випробування. Проте, голова та члени експертної групи проявили доброзичливе ставлення до колективу закладу. Робота проходила у спокійній атмосфері, освітні експерти працювали об’єктивно та неупереджено, – ділиться спогадами Людмила Рубаносова, директор гімназії, – Після проведеного аудиту маю новий погляд на школу і колектив. Тепер як управлінець розумію, на що варто звернути особливу увагу. Роботою колективу закладу в цілому задоволена. Звичайно, є у нас і недоліки, але те, що недопрацьовано, буде неодмінно виправлене. Головне, що інституційний аудит дав нам усім розуміння напрямів удосконалення роботи закладу. Завдяки співпраці та діалогу з експертною групою ми стали впевненіші у собі та в тому, що робимо. Маємо багато резервів та сильних сторін, впевнені, наша невелика педагогічна спільнота може працювати злагоджено, навіть в умовах, що не схожі на повсякденні шкільні будні.

Відділ інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Житомирській області