Додому НОВИНИ Влада і громада Покращити екологічну ситуацію

Покращити екологічну ситуацію

460
ПОДІЛИТИСЬ

Після засідання міськвиконкому, на якому з-поміж інших питань обговорювались проблеми щодо поліпшення якості води, в редакцію прийшов голова громадської правозахисної організації “Джерело довіри” Олег Козловський і висловив своє бачення щодо екологічної ситуації на Бердичівщині:

– Вкрай складною залишається ситуація у водоймі села Скраглівка. Нещодавно зареєстровано також витік каналізаційних стоків в річку Гнилоп’ять з Райківської колонії.

Звернулись по допомогу і мешканці вулиці Фабріціуса, що у Бердичеві, де з настанням спеки вже багато років через сморід не можна відкрити вікна. Аналогічний стан і по вулиці Річна.

15 червня за зверненням нашої організації за участю працівників міськвиконкому була проведена перевірка щодо причин аварійної ситуації в мережах централізованого водовідведення по вулиці Петровського, 2, яка пов’язана з витоком каналізаційних вод на поверхню та забруднення струмка Грабарка біля АЗС 05/005 ВАТ Укрнафта. Проблемних місць ще дуже багато. Тому вважаю, що спільними зусиллями влади і громадськості потрібно вжити самих рішучих заходів по покращенню екологічної обстановки.

Нині в міськвиконкомі розглядається питання отримання багатомільйонного кредиту для реконструкції чи побудови міських очисних споруд. І в цьому плані дуже важливо, щоб ці кошти не пішли в пісок, а були використані найефективніше. Тому вважаю, що проектна документація виготовлена спеціалістами повинна обов’язково пройти громадську експертизу, пройти суспільне обговорення. Адже ми повинні, якщо вже не дітям, то хоча б своїм онукам забезпечити якісну чисту воду та нормальне навколишнє природне середовище.