Додому НОВИНИ Влада і громада Поліція застерігає громадян: стережіться інтернет-шахраїв

Поліція застерігає громадян: стережіться інтернет-шахраїв

429
ПОДІЛИТИСЬ

Двоє жителів Бердичівщини постраждали від дій пройдисвітів, утративши у результаті значні суми грошових збережень.

До Бердичівського відділу поліції надійшла заява від 46-річного місцевого жителя про шахрайство. Правоохоронцям чоловік розповів, що мав намір купити кукурудзяну жатку для комбайна. Для того скористався одним із спеціалізованих сайтів продажу товарів у мережі Інтернет. Визначившись і поспілкувавшись із продавцем по телефону, домовились про повну оплату. Відтак на вказаний фактично невідомим абонентом банківський рахунок, потерпілий через банк переказав 40 тисяч гривень, а замовлення так і не отримав.

Аналогічна заява надійшла від 41-річного бердичівлянина. Кілька днів назад через мережу Інтернет чоловік мав намір придбати ноутбук. Домовившись про оплату заявник перерахував незнайомцю 9 тисяч гривень та після того зв’язок із продавцем безнадійно обірвався. Зневірившись в отриманні придбаного товару, чоловік звернувся до поліції.

–Обставини обох випадків та причетні до злодіянь особи встановлюються у рамках розпочатих кримінальних проваджень за ч.1 ст.190 (Шахрайство) ККУ,– розповів начальник Бердичівського відділу поліції Олег Мельничук.

Водночас поліція інформує про поширення подібних схем інтернет-ошуканств та просить користувачів мереж бути обачними:

  • не довіряйте незнайомцям із всесвітньої павутини;
  • при здійсненні будь-яких розрахункових операцій, обов’язково перевіряйте їх справжність за допомогою банку або його оригінальних інтернет-додатків;
  • не надавайте конфіденційних даних вашої банківської картки стороннім особам;
  • не повідомляйте незнайомцям паролі з смс-повідомлень, що приходять для підтвердження будь-яких банківських операцій;
  • уникайте покупок та продажів на інтернет-ресурсах, що не надають вам гарантій отримання товару або коштів за ваш товар.

Пам’ятайте, що збереження  ваших коштів та майна, перш за все, у ваших руках!

Бердичівський відділ поліції Житомирської області.