Додому НОВИНИ Медицина Почесна місія на землі

Почесна місія на землі

333
ПОДІЛИТИСЬ

Медичний працівник – одна з найдревніших і найгуманніших професій на землі, шанована в народі. Людина, яка присвятила себе медицині, ніколи не зупиняється на досягнутому. Постійно вдосконалює свої знання і досвід, іде “в ногу з часом”, бореться за здоров’я людей. Одна із заповідей медицини: “Salus aegroti suprema lex” – “Здоров’я хворого – найвищий закон”.

18 червня ми відзначаємо День медичного працівника. Хтось відзначає це свято вперше (молоде покоління), а хтось – 50-й раз (ветерани медицини). В цей день кожен медичний працівник оцінює свою діяльність, свої досягнення в медицині, пишається своєю професією, бо рятувати людські життя, повертати людям здоров’я – почесна місія на Землі.

Працівників профілактичної медицини після реорганізації санепідемслужби на посту залишилось не так вже й багато. Та пригадаємо слова видатного хірурга М.І. Пирогова: “Майбутнє належить медицині попереджувальній”.

Дійсно, хворобу легше попередити, аніж її лікувати. До речі, медики лікувальної медицини добре знайомі з правилами профілактики тілесних та інфекційних хвороб і в своїй роботі використовують знання з гігієни й епідеміології. Епідемічну ситуацію в місті і районі контролюють медики профілактичної галузі.

На Бердичівщині є чимало лікувально-профілактичних закладів, це: лікарні, поліклініки, госпіталь ветеранів війни, амбулаторії, лабораторії, діагностичні центри, лікувальні кабінети, відкриваються нові заклади.

У нас працівники медицини є взірцем фахової досконалості, багато з них обдаровані особистості, на рахунку яких сотні врятованих життів.

Багато сил і наснаги віддали медицині ветерани галузі: Л.І. Козлова, О.Я. Поліщук, Б.А. Дубовик, М.П. Юхимчук, Л.В. Геращенко, Л.В. Хоботкова, А.А. Білокриницька, Н.Г. Мельничук, Т.І. Пилипенко, Л.Д. Ясенова.

За покликом душі працюють у профілактичній медицині В.М. Биков, В.Я. Грабовська, В.І. Коломієць, А.І. Поліщук, В.Д. Поворознюк, О.І. Запаринюк, Л.В. Леончук, О.В. Мейстер, Л.В. Пасічник та інші.

Героїзм, відвагу, професіоналізм і милосердя проявляють медики України. Честь їм і хвала, велика подяка за працю.

В святковий день сама матінка-Природа пишним цвітом, яскравим сонцем вітає медичних працівників зі святом. Вітають медиків їхні рідні і друзі, пацієнти і знайомі, бажають здоров’я і щастя, наснаги і довголіття, а також миру на нашій рідній українській землі.

Ромашки літа вже співають
З волошками під небокраєм,
Дзвіночки кличуть у діброви,
Де трави стелються шовкові.
А соловейко так співає –
Душа і серце завмирає.
Земля у пахощів в полоні.
Пливуть, манять червневі дзвони,
Душа закохано співає
З ромашками під небокраєм.

Ольга Протасевич,
ветеран профілактичної медицини, член НСЖУ.