Додому НОВИНИ “Почесний обов’язок – захист Вітчизни”.

“Почесний обов’язок – захист Вітчизни”.

932
ПОДІЛИТИСЬ

Процес становлення незалежної демократичної України з її прагненням стати повноправним членом європейської спільноти передбачає всебічне утвердження в суспільному та індивідуальному бутті цивілізованих норм життя на основі загальнолюдських цінностей та духовних, моральних, культурних засад життя українського народу. Служіння Батьківщині в усі роки й століття вважалося справою благородною, вартою щирої подяки співвітчизників. Українська армія проходила складний етап становлення. За плечима військових збройних сил України славні традиції предків, великі звитяги козацтва та наших батьків і дідів, які здобували перемогу над окупантами.

Однак у часи лихоліття, коли вороги загрожують рідній країні, піднімаються на її захист усі: і професійні військові, і цивільні громадяни. Тому мета сучасного освітнього процесу – не тільки сформувати необхідні компетенції, надати ґрунтовні знання з різних предметів, а й сформувати патріота, інтелектуально розвинену, духовно і морально зрілу особистість, готову протистояти викликам глобалізації життя.

14 квітня 2015 року в Бердичівському загальноосвітньому колегіумі №14 відбулося урочисте відкриття Місячника військово-патріотичного виховання. Протягом дня було відкрито куточок пам’яті випускнику колегіуму, захиснику України Дульчику Віталію. Стенди продовжили алею пошани “Нескорені Бердичівляни”. Проведено урочисту лінійку “Почесний обов’язок – захист Вітчизни”. Учасники заходів говорили про те, що підготовка до служіння Батьківщині починається із шкільних уроків життя.

таршокласники відзначили, що сьогодні строкова військова служба відповідно до Конституції та Закону України “Про загальний військовий обов’язок” є почесним обов’язком кожного громадянина чоловічої статі, хоча багато посад в армії займають і жінки. Їх кількість з кожним роком зростає.

Крім того, колегіанти ділилися вірою в те, що українська армія стане національною гордістю, гарантом стабільності та безпеки нашої держави. “Армія – це один з основних елементів стабільного і впевненого розвитку Української держави. І тому рівень навченості військових має бути відповідним до покладених на них завдань. Які б численні життєві проблеми зараз не панували на території України, ми знаємо, що наш народ і армію не здолати”, – ділився своїми враженнями учень 11 класу Оксентюк Артем.

Наприкінці зібрання, учні пригадали і вшанували хвилиною мовчання тих, хто захищав наш мир у роки Великої Вітчизняної війни, і тих, хто поклав юні голови в наш час, захищаючи територіальну цілісність та єдність України. Після лінійки учні колегіуму поклали квіти до меморіальних дощок Герою Радянського Союзу Шевиріну Валентину, учаснику ІІ Світової війни, українському письменнику – земляку Степанюку Михайлу та випускнику колегіуму, захиснику України Дульчику Віталію.

Віриться, що під час таких заходів у молоді з’являється інтерес до історичного минулого рідного народу, його героїчної боротьби за волю, свободу і незалежність.

Олена Гринчук,
заступник директора з ВР Бердичівського ЗОК №14.