Додому НОВИНИ Бізнес ПП «Стоматологія»: 20 років успіху

ПП «Стоматологія»: 20 років успіху

350
ПОДІЛИТИСЬ

Соціологи та вчені у своїх дослідженнях одностайно стверджують, що є лише декілька речей, які насправді турбують пересічних людей. Це родина, достаток та здоров’я. І хоч здоров’я вказане останнім у цьому переліку, але воно є чи не головним у житті. Адже все інше людина може або реалізувати, або створити власною працею. Недарма ж є така приказка – було б здоров’я, а все інше наживемо.

Ця думка спала мені у той момент, коли в затишному фойє очікував на свою чергу, щоб полікувати зуб, який так невчасно (це вони завжди так роблять?) заболів. Він не просто болів – гостра біль із затятою періодичністю била мене, немов струмом, від самої ночі. Добре хоч знаю, де на мене очікують майстри своєї справи – давно у записнику значиться номер телефону стоматологів Басарабів. Тож двері приватної «Стоматології», що неподалік міськрайонного РАЦСу по вулиці Руській, 1, відкриті для мене завжди.

Можливо, саме цей, доволі частий у моєму житті, момент і спонукав на проведення своєрідного дослідження у галузі стоматології, яка досягла доволі високого рівня у нашому місті. Перші кооперативи – прообраз сучасних приватних підприємств, з’явились у Бердичеві в липні далекого 1988 року. Ці перші ластівки сфери приватних послуг (на той час вся економіка країни була виключно державною) стали новиною для бердичівлян: «Скальпель», «Веселка», приватна автостоянка для багатьох стали справжнім одкровенням. І поряд з ними «Зубчик» – кооператив, який створили на базі міської стоматполіклініки. Ініціатором появи цього кооперативу та його ідейним натхненником став Сергій Петрович Басараб – головний лікар стоматологічної установи.

Лікар-стоматолог Сергій Петрович Басараб.

Сергій Басараб – людина відома у нашому місті. Народився на Ружинщині, закінчив факультет стоматології Київського медичного інституту ім. О.О.Богомольця. Після інтернатури Сергій Петрович працював завідуючим стоматвідділенням в Олевську, що на Житомирщині. У Бердичеві здавна існувала традиція не лише плекати власний кадровий потенціал, але й не оминати оком кращих фахівців з-за меж району. Тож у 1986 році в нашому місті з’явився новий завідуючий міської стоматполіклініки – ініціативного, вправного молодого фахівця запримітили та запросили очолити цей заклад.

Старша медична сестра Світлана Веретеннікова.

Нині з упевненістю можемо стверджувати, що вибір був вдалим: міська стоматологія набула нового вектору розвитку, розширився спектр послуг, покращилась їх якість, нова техніка та молоді фахівці наповнили кабінети медзакладу на вулиці Богунській.
Через кілька років, з початком лібералізації економіки у тогочасній країні цілком закономірним став наступний крок Сергія Басараба – створення кооперативу «Зубчик», як закладу, що творитиме краще майбутнє для бердичівлян. Адже у державної установи з’явилась альтернатива, а в людей – вибір.

Стопами батька пішов і син – Олег Сергійович Басараб закінчив той же факультет Київського університету, а в грудні 2000-го створив власний медзаклад – приватне підприємство «Стоматологія». Переобладнали колишню квартиру на першому поверсі, встановили сучасне обладнання. У січні 2001 року перші пацієнти сіли у стоматологічні крісла, тож нині спільне дітище Басарабів відзначає свій гарний ювілей – 20 років плідної праці.

Олег Басараб проводить лікування за мультимедійним стоматологічним кріслом.

– Сергію Петровичу, що ж спонукало Вас до такого кроку – відкриття власної справи?

– Якщо коротко – бажання бути кращими, – зазначає Сергій Басараб. – Держава, на жаль, не мала на той час можливості забезпечити своїх громадян якісними стоматологічними послугами. А ринок необхідне обладнання, до того ж світового рівня, вже пропонував. Тому достатньо було зробити лише крок, а знання та вміння у нас є. «Стоматологія» запропонувала людям у першу чергу якість. А також те, чого не могли зробити в комунальній установі.

Яблуко від яблуні… Ця народне прислів’я також про Сергія та Олега Басарабів. І, власне, про їх спільну працю. Перші роки становлення власної справи, накопичений досвід створили головне – репутацію. А це чи не головний чинник успіху. У 2005 році співпраця Сергія Басараба з Бердичівським медичним коледжем дозволила відкрили на його базі такий напрям, як ортопедична стоматологія. Цей курс став більш ніж затребуваним, за наступні роки сотні зубних техніків отримали базову освіту та продовжили навчання у медичних вишах України. А стоматологи Басараби та їх «Стоматологія» активно підтримують молодь, надаючи їм фахову допомогу.
Мабуть, так працювали б і далі – син практикуючим стоматологом, батько – консультантом (адже з 2007 року перебуває на пенсії), якби не події 2014 року.

Конфлікт на Сході, агресія Росії змінили життя країни та тисяч і тисяч життів її громадян. У першу хвилю у складі нашої 26-ї артбригади пішов на передову і Олег Сергійович. Служба у бригаді, участь у боях за Щастя – те, через що довелось пройти військовому медику. Ці місяці багато що змінили у житті, а головне – у світогляді. Тому вже після звільнення з лав ЗСУ Олег Сергійович став активно допомагати своїм бойовим побратимам. «Стоматологія» спільно з колегами брала активну участь у волонтерському русі, надаючи допомогу тим, що конче необхідне на передовій – приладами нічного бачення, медичним обладнанням, витратними матеріалами.
Мирне життя сприймається через призму бойових дій дещо інакше. Тож допомагають військовим в «Стоматології» і нині.

Загалом через «Стоматологію» на вулиці Руській за роки її діяльності пройшли десятки тисяч задоволених пацієнтів, ім’я Басарабів, і так знане в місті, набуло ще більшого авторитету. Та щоденна рутина не затьмарила собою головного – потреба у постійному русі, у розвитку. Тож із часом одні стоматологічні крісла замінили на більш сучасні, стали використовувати композиційні матеріали для реставрації зубів таких відомих світових виробників, як Tokuyama Dental, NewDental, Ivoclar evetric та інших.

За роботою лікар-стоматолог Діна Петричук та медична сестра Ірина Юрченко.

– Олеже Сергійовичу, розкажіть нашим читачам, що сьогодні пропонує своїм пацієнтам «Стоматологія»?

– Окрім мене у «Стоматології» працюють одні з кращих у нашому місті стоматологів – Галина Шевченко та Діна Петричук, фінансами завідує бухгалтер Жанна Плотнікова. Спільно ми продовжуємо впровадження новітніх методів лікування та ортопедії зубів. Ще у 2017 році ми обладнали «Стоматологію» сучасними мультимедійними стоматологічними кріслами. Ми стали першими у Бердичеві, адже мультимедійний комплекс допомагає лікарю продемонструвати пацієнту всі візуально видимі проблеми, мінімізує час спілкування та спонукає пацієнта до прийняття рішення про лікування. За допомогою такого комплексу маємо можливість продемонструвати пацієнту зображення, які неможливо показати за допомогою дзеркала. Наприклад, показати відкритий зуб, кількість каналів, а також продемонструвати стан ротової порожнини до лікування та після, також робити відеозапис роботи за допомогою вбудованої вебкамери. Це зручно і для наших маленьких пацієнтів, адже в процесі лікування можемо показувати їм відеофільми, мультики, відволікаючи від неприємного для малечі процесу лікування.

Стоматологічна мікроскопія в ділі: лікар-стоматолог Галина Шевченко лікує хворий зуб.

Ці та інші заходи дозволили «Стоматології», так би мовити, показати себе світу – останніми роками бердичівські стоматологи Національним бізнес-рейтингом були визнані кращими у своєму виді діяльності.

– Вже цього року, – продовжив Олег Басараб, – ми також першими в місті, а загалом мабуть і в області, впровадили стоматологічну мікроскопію – обладнання для лікування складних випадків захворювання зуба. За допомогою цього високотехнологічного обладнання лікар-стоматолог має можливість вирішити багато завдань, які раніше були йому не під силу. Застосовуючи операційний мікроскоп 70% зубів, які раніше просто видаляли, ми можемо врятувати.

Так, технології на місті не стоять, вони все активніше застосовуються для лікування бердичівлян. І приватне підприємство «Стоматологія» ось вже два десятиліття є справжнім першопрохідцем у цій галузі. Тож привітаємо їх із гарним ювілеєм!

Анатолій ГОРОБЧУК.