Додому НОВИНИ Влада і громада Православні віруючі с. Кустина зустріли чудотворну ікону Божої Матері “Благоуханний Цвіт”

Православні віруючі с. Кустина зустріли чудотворну ікону Божої Матері “Благоуханний Цвіт”

420
ПОДІЛИТИСЬ

У суботу сьомого вересня чудотворна ікона Божої Матері “Благоуханний Цвіт” відвідала село Кустин, що на Бердичівщині.

Із 19-го серпня по 8-е вересня 2019-го року з благословення Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського Никодима у храмах Бердичівського благочиння перебувала святиня зі Свято-Костянтино-Єленінського Ізмаїльського чоловічого монастиря Одеської єпархії. У суботу седмиці 12-ї після П’ятидесятниці до с. Кустина за численними проханнями місцевих православних віруючих і за сприяння ієрея Михайла Худякова, котрий віднедавна, протягом декількох місяців, духовно
опікується релігійною громадою та звершує у невеликому селі Богослужіння, завітала чудотворна ікона Божої Матері “Благоуханний Цвіт”.

Удень близько 80-и православних віруючих: і старий, і малий – зустрічали святиню, з благоговінням схиляючись перед нею. Завдяки допомозі жителів села, подружжя Лідії та Михаїла Лисюків, чудотворну ікону розмістили в житловому будинку. Ієрей Михаїл Худяков звершив молебень з акафістом. До спільної молитви приєдналася Гардишівський сільський голова Ольга Мазур.

Священик привітав усіх із великою духовною подією в житті Кустина: “Ми з любов’ю та повагою звертаємося до наших матерів і часто підносимо свої молитви до Пресвятої Богородиці – Матері християн, Яка невтомно і ніжно піклується про всіх нас. У день Свого Успіння Цариця Небесна явилась апостолам і сказала:Радійте! Я з вами – в усі дні. Пресвята Богородиця ніколи не залишає нас, вона нині незримо присутня тут і чує всі наші благання та прохання, які промовляємо перед Її чудотворним образом, щоб піднести їх до Престолу Сина Свого…”

Отець Михаїл подякував усім за спільну молитву, адресував теплі слова рабу Божому Євгенію з с. Мирославки, який супроводжував ікону, та іншим небайдужим помічникам. Гардишівський сільський голова Ольга Мазур, зворушена Службою Божою, звернулася до жителів Кустина з пропозицією побудувати в селі каплицю або церкву: “Разом ми зможемо зробити цю благу справу… Сьогодні під час молебню ми отримали добру й довгоочікувану звістку про звільнення з полону наших братів-українців. Їх зустрічали в аеропорту “Бориспіль”. Наші молитви дійшли до Господа. І ми всі молимося за наші родини, рідну землю і всю Україну…”

Віруючі попрощалися з чудотворною іконою Божої Матері “Благоуханний Цвіт”, яку пронесли над головами людей, після чого вона попрямувала далі… Чимало зцілень відбулося перед святинею: відомо, що ікона допомагає при тілесних і душевних хворобах, у народженні та вихованні дітей і сприяє сімейному благополуччю, за молитвами Пресвятої Богородиці Господь посилає в родини довгоочікуване немовля. Перед чудотворним образом моляться про чистоту помислів, про збереження чистого й праведного життя, розв’язання сімейних проблем, при різних життєвих негараздах і втраті мети в житті…

“Величаем Тя, Пресвятая Дево, и чтим образ Твой святый, имже болезни наша врачуеши и души наша к Богу возводиши…”

Вікторія Кучерява.