Додому НОВИНИ Влада і громада Працювати, молитися і вірити…

Працювати, молитися і вірити…

605
ПОДІЛИТИСЬ

Саме за такими принципами живуть і працюють в Бистрицькій громаді. Зокрема, в спекотні дні, коли люди і земля просять вологи, в жнива, в час, коли на серці радість чи тривога, бистричани завжди звертаються до Бога. І дякують Йому.

Освячення оновленої криниці

Ясним червневим днем до колодязя в полі Хресним ходом вирушили парафіяни Свято-Іллінського храму с. Бистрика. Радісна подія зібрала місцевих жителів та гостей села. Люди прийшли цілими родинами разом із маленькими дітками. Настоятель церкви, протоієрей Владислав Асафов, і сільський голова Світлана Барановська зустріли хлібом-сіллю та пишними квітами благочинного Бердичівського округу ієромонаха Варфоломія (Бойкова). Спільними зусиллями протягом декількох місяців тут проведено великий обсяг робіт за сприяння Бистрицької сільської ради на чолі з головою – Світланою Барановською, за підтримки керівника ФГ “Сергій-С”, депутата Бердичівської районної ради Сергія Вахнюка та керівника СФГ “Віктор”, Почесного громадянина Бердичівського району, депутата Бистрицької сільської ради Віктора Барановського. Майстер із золотими руками Роман Марчук на початку цього року приступив до благої справи – оздоблення криниці: “Вперше займаюся таким будівництвом. Приходив у вільний від роботи час. Працювалося легко, з Божою поміччю”. Допомагав чоловіку у трудах дзвонар Віктор Залевський.

Благочинний Бердичівського округу звершив чин освячення колодязя.

Йому співслужив настоятель Свято-Іллінського храму с. Бистрика протоієрей Владислав Асафов. “Благословляється і освячується цей колодязь і вода, що знаходиться в ньому, благодаттю Духа Святого…” Батюшка окропив людей святою водою. Її краплинки сяяли у повітрі, на обличчях та зеленій травичці.

З давніх-давен українці шанобливо ставилися до джерел. Біля них зупинялися мандрівники й тамували спрагу свіжою вологою. Криниця – символ сили, родючості, святості, чистоти і краси. До Бистрицького колодязя приходитимуть селяни, зупинятимуться подорожуючі. Нехай п’ється водиця на добро і здоров’я!

Звершено молебень про дарування дощу спраглій землі

Вже історично в Бистрику склалася благочестива традиція щороку, коли настає бездощове літо, молитовно звертатися до Господа, просячи послати благодатну вологу землі, що страждає від посухи.

Сонячного дня за околицею, біля криниці, зібралась громада на чолі з сільським головою Світланою Барановською, з великою повагою й духовною радістю зустрічаючи духовенство. Благочинний Бердичівського округу ієромонах Варфоломій (Бойков) разом з іншими священниками звершив чин благословення колодязя та молебень про дарування дощу зазначивши: “Ми разом підносимо наші молитви до Бога, схвильовані долею врожаю. І сподіваємося, що Всемилостивий і Довготерпеливий Господь почує нас та пошле Свою допомогу”. Благочинний побажав усім бути єдиною духовною родиною на святій батьківській землі, любити Бога і ближніх своїх, “сіяти зерна віри й добра, щоб пожинати гарні плоди”.

Пройшло окроплення віруючих святою водою… Місцеві господарки влаштували невелику трапезу із пісними стравами, пригостивши всіх смачною кашею, пампушками та пирогами. Спостерігаючи за рухом білих хмаринок у височині і польотом птахів, люди подумки просили Господа: нехай небо проллється сильним дощем, нехай рятівна волога напоїть стражденну землю…

Освятили початок жнив

Вже традиційно в Бистрику перед початком жнив проходить благословення всіх, хто працює в жнивному комплексі громади. Ось і цього разу протоієрей Владислав Асафов благословив всіх, хто бере участь в завершальній стадії хліборобського року – в жнивах. Він окропив всіх присутніх і поблагословив їх на ударну і безпечну працю.