Додому НОВИНИ Влада і громада Представлення нового голови Бердичівської райадміністрації, або Боротьба за землю триває

Представлення нового голови Бердичівської райадміністрації, або Боротьба за землю триває

625
ПОДІЛИТИСЬ

Цього понеділка голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко представив представникам Бердичівщини, які зібрались в актовій залі будівлі райради, нового голову районної державної адміністрації. Нею стала Людмила Димидюк, яка добре відома присутнім, оскільки вже працювала у цій структурі.

Але не це стало головною подією дня. Ще напередодні, дізнавшись про прибуття до Бердичева Віталія Бунечка, перед початком заходу фермери району вирішили провести акцію, на якій мали вкотре показати власну позицію щодо відкриття ринку землі. І їм це вдалось – численні трактори та вантажні машини фактично заблокували проїжджу частину перед будівлею райради. На техніці висіли плакати з красномовним написом: «Ні розпродажу української землі».

Можливо, ця акція на цьому й закінчилася б. Та на захід прибув народний депутат України Богдан Кицак. Далі події у залі райради можна умовно розділити на три частини.

Частина перша. Офіційна

«15 листопада головою Бердичівської РДА призначено Димидюк Людмилу Вікторівну. Це чарівна жінка, абсолютно впевнений, що це справжній професіонал. Я переконаний, що вона буде працювати на користь держави, на користь Бердичівщини», – повідомив голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко. Людмила Димидюк подякувала за довіру та запевнила присутніх, що гідно працюватиме на благо району. Декілька слів із нагоди цього призначення промовили й голова райради Максим Самчик та народний депутат Богдан Кицак. А далі ініціативу перехопили присутні у залі аграрії та активісти.

Частина друга. Земельно-ринкова

Те, що місцеві аграрії категорично проти відкриття ринку землі, нині відомо всім. Власну позицію вони висловили у відповідному Зверненні до Президента, також під стінами Верховної Ради та тиждень тому – перекриттям автомагістралі. Але останні події в сесійному залі Верховної Ради, зокрема, прийняття у першому читанні закону щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, викликали їх обурення. Тим більше, що серед 240 депутатів, які підтримали закон, значиться прізвище й Богдана Кицака.

Власне це й призвело до справжньої бурі в залі райради: аграрії по черзі, а то й перебиваючи один одного, не стримуючи емоцій висловлювали своє вкрай негативне ставлення як до законопроекту, так і до народного депутата зокрема, який, за їх переконанням, обіцяв не голосувати «за». Емоційні виступи аграріїв та тих, хто нібито й не має ніякого стосунку до землі, тривали біля години. Ось лише декілька цитат:

Голова районної організації Аграрної партії Марія Волкова: «Ми сподівалися, що Богдан Кицак, як внук аграрія-хлібороба, не проголосує за такий дикий закон, підтримає нас».

Керівник ФГ «Сєргій-С» Сергій Вахнюк: «Сьогодні перукарі, кулінари та взагалі чорт знає хто приймає національний закон! Ми всі сидимо в кредитах, а тепер нам кажуть, що ми є саме непотрібне в селі! Але ж ми нині є локомотивом економіки. То чому топчуться по цьому локомотиву, відбираючи у нас землю? Не знаю, чи отримаємо ми перемогу, але на старість мене не буде совість мучити, що я нічого не зробив проти грабунку української землі».

Голова районної організації фермерів Віктор Барановський: «Ми в усьому орієнтуємось на наших сусідів – Польщу. То чому б не взяти за основу аналогічний закон у тієї ж Польщі? Для чого видумувати велосипед?»

Аграрій Костянтин Демчук: «Скажіть, яку думку переслідували, коли ліквідували міністерство сільського господарства та об’єднали з міністерством економіки? Чому, коли йдеться про ринок землі, ліквідували тих, хто нею профільно має займатись? Ось такі проблеми ведуть до розтерзання України! На мою думку, землю повинна викуповувати держава та передавати в оренду. Лише тоді ми збережемо Україну цілісною».

До речі, багато звинувачень, негативу стосувались не діяльності Богдана Кицака, а органів державної влади, її рішень, а то й взагалі думок, які висловлюють різноманітні депутати, експерти (в лапках і без лапок) у ток-шоу на телеканалах. Дехто навіть намагався витребувати від Богдана Кицака обіцянку, що останній не лише не проголосує за друге читання, але й взагалі не приїде до Києва у день голосування (що буде, звичайно, порушенням з боку останнього). Депутата звинуватили навіть у тому, що він брав участь у блокуванні трибуни та у тому, що один із комітетів (у роботі якого депутат участі не бере) розглянув низку важливих питань за рекордний термін. Пристрасті загострились настільки, що зал не давав можливості депутату надати хоч якість пояснення.

Слід віддати належне слузі народу (і в прямому, і в переносному сенсі цих слів) – він не піддався на провокативні звинувачення, витримав тиск активістів та аграріїв, по можливості надавав пояснення та відповіді.

Частина третя. Толерантна

Крапку в дискусії, яка виглядала більше як монолог аграріїв, мав поставити Віталій Бунечко. Власне, він й оголосив про завершення заходу, нагадуючи всім, що зібрались вони тут із однією метою – представити нового голову райдержадміністрації.

Коли основна маса присутніх на заході, у першу чергу активістів, полишила зал, розпочалась третя частина – народний депутат разом із головою райради Максимом Самчиком вийшли до аграріїв у зал, та у тісному спілкуванні, толерантно, обговорили той таки законопроект про ринок землі та подальші дії депутата.

Керівник фермерського господарства з Бистрика Сергій Вахнюк запросив Богдана Кицака відвідати власне господарство та ознайомитись із його діяльністю, проблемами ближче. Відчути, так би мовити, «дух землі». Як і в попередні рази, Богдан Кицак роз’яснив власну позицію та вкотре пообіцяв, що після 4 грудня, коли відбудуться парламентські слухання, він особисто зустрінеться з аграріями. На цій зустрічі відбудеться обговорення, за результатами якого сформується остаточна позиція депутата щодо закону про ринок землі. Але, як зазначив Кицак, «давайте розвінчувати основні міфи та страхи, котрі на сьогодні існують».

Але чи вдасться це зробити народному депутату? Чи почують його аграрії? Час, як то мовиться, покаже. Та, як показали події, значну роль сьогодні поряд з селянами відіграють і ті, хто не лише ніякого стосунку не має до землі, але й не бажає ні прочитати запропонований закон, ні почути думки опонентів.

Анатолій Горобчук.