Додому НОВИНИ Культура Презентували нове краєзнавче видання «Історія Бердичівського району»

Презентували нове краєзнавче видання «Історія Бердичівського району»

181
ПОДІЛИТИСЬ

У приміщенні районної бібліотеки презентували нове краєзнавче видання, яке розповідає про історію Бердичівського району. Авторами книги стали відомі в місті та районі краєзнавці.

У залі зібрались ті, хто справді захоплений історією рідного краю. Серед авторів та краєзнавців – наш земляк, керівник Житомирської юридичної компанії «Кодекс» Олександр Дмитрук. Саме за його сприяння відбулося видання книги, яка має красномовну назву «Історія Бердичівського району». Також у залі голова Бердичівської райдержадміністрації Людмила Димидюк, представники місцевих ЗМІ.

Авторами дослідження стали колишній завідувач районного Народного музею ім. Джозефа Конрада Михайло Бедь, викладач соціально-гуманітарних дисциплін БКПЕП Броніслав Марковський, вчитель історії Хажинської ЗОШ І-ІІІ ст. Павло Пушкарук та голова Житомирської обласної організації НСКУ, директор Музею історії міста Бердичева Павло Скавронський. Підготував до друку книгу відомий бердичівський краєзнавець і журналіст Анатолій Горобчук. Хоча Михайло Бедь через хворобу не зміг бути присутнім на презентації, Павло Скавронський у своїй промові повідомив, що без останнього ця книга не відбулася б.

Книга охоплює величезний проміжок часу – від стародавніх часів до сьогодення. У десяти розділах йдеться про географічне положення, природні умови та заняття населення, різні періоди історії, топоніміку й археологічні дослідження, факти, події та цікаві постаті. В ній представлені населені пункти сучасного Бердичівського району та головне – персоналії, які творили історію Бердичівщини.

Автори висловили вдячність Олександру Дмитруку, який підтримав її видання. «Хто любить свій край, має знати його історію, – глибоко переконаний меценат. «Маємо підготувати подарункове видання та направити у посольства різних країн – Ізраїлю, Індії, Канади, Китаю та європейських держав. Там проживають українці і, звичайно, наші бердичівляни». Він пишається тим, що долучився до цього проєкту, який можна назвати «Полюби свою Батьківщину».

Голова Бердичівської райдержадміністрації Людмила Димидюк подякувала від імені кожного жителя Бердичівщини авторам та зазначила: «Хто не знає свого минулого, той не має майбутнього… Вірю, що ми побачимо чимало нових збірок і творів, присвячених дослідженню нашого краю».

Володимир Кравченко.