Додому НОВИНИ Влада і громада Президент України присвоїв 26-й артилерійській бригаді почесне найменування

Президент України присвоїв 26-й артилерійській бригаді почесне найменування

417
ПОДІЛИТИСЬ

Президент України, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко присвоїв 26-й артилерійській бригаді, яка дислокується в Бердичеві, почесне найменування. Відповідний Указ Президент підписав сьогодні, 6 травня.

Присвоїти військовим частинам Збройних Сил України:

26 артилерійській бригаді почесне найменування “імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича” та надалі іменувати її – 26 артилерійська бригада імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича“, – йдеться у документі.

Генерал-хорунжий Роман Дашкевич.

Відтак, 26-й артилерійській бригаді присвоєно почесне найменування “імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича” – офіцера-артилериста, який на початку Української революції 1917-1919 років сформував та очолив артилерійський підрозділ у складі Корпусу Січових Стрільців. Цей підрозділ брав активну участь у запеклих боях з більшовицькими частинами, які рвалися до Києва, а в березні 1918 року визволяв місто від більшовицької окупації. У 1919 році, будучи командиром гарматної бригади Січових Стрільців Дієвої армії УНР, Роман Дашкевич брав активну участь у всіх бойових операціях Армії УНР.

Роман Дашкевич вважається одним із засновників сучасної української артилерії.