Додому НОВИНИ Влада і громада Провели рейд

Провели рейд

366
ПОДІЛИТИСЬ

З настанням спекотної погоди рятувальники ДСНС Бердичева спільно з міською комунальною пошуково-рятувальною службою на воді провели профілактичну роботу з відпочиваючими на міському пляжі м. Бердичева. Зокрема, роз’яснили їм небезпеку купання у місцях стихійного відпочинку та вручили населенню інформаційні листівки з основами надання першої допомоги потопаючому.

Як розповіли рятувальники, останнім часом почастішали трагічні випадки на водоймах Житомирської області та зокрема й м. Бердичеві де 6 серпня на ставку в районі комбікормового заводу втопився 15 річний підліток. Основна причина трагедій – купання у місцях стихійного відпочинку, де відсутні сезонні рятувальні пости, із порушенням правил поведінки на воді. Зокрема, купання в нетверезому стані, заплив на значні відстані, на небезпечні ділянки, де проводиться вилов риби, чи спроба переплисти водойму. У випадку з дітьми – це бездоглядність з боку дорослих, коли діти опинялися у ставку чи річці самі або поруч з іншими дітьми.

Рятувальники розповіли, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання.

В основному нещасні випадки трапляються у місцях стихійного відпочинку населення – ставках, водоймах та річках, які не передбачені для купання і відповідним чином не облаштовані. Найчастіше в таких місцях не обстежена якість води та дно водної акваторії на предмет небезпек для пірнання чи плавання. Тож тут можуть очікувати різні неприємні “сюрпризи”, наприклад, розбите скло, глибока яма, підводна течія тощо.

Щоб запобігти нещасним випадкам під час відпочинку, рятувальники вкотре застерегли населення щодо безумовного дотримання правил безпеки та не вживати алкогольні напої! Адже це найнебезпечніший ворог відпочиваючих.

Головний фахівець Бердичівського
Міськрайонного відділу Управління ДСНС України
у Житомирській області
Пилипчук В.О.