Додому ІНФОРМАЦІЯ Продав авто? Сплати податок!

Продав авто? Сплати податок!

482
ПОДІЛИТИСЬ

Продав авто – сплати податок
на доходи фізичних осіб та військовий збір

Об’єктом оподаткування резидента, відповідно до п. 163.1 ПКУ, є: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи із джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування, виплати, надання.

Серед доходів із джерелом їх походження з України є також доходи від продажу рухомого та нерухомого майна (пп. “в” пп. 14.1.54 ПКУ). Тобто доходи, отримані від продажу рухомого майна, є об’єктом оподаткування військовим збором.

Однак для доходів від продажу авто існують спецправила оподаткування, зважаючи на які, починаючи із 01.01.2015 р. у разі продажу двох і більше автомобілів, оподаткуванню підлягає лише частина доходу, отриманого платником податку від продажу протягом звітного податкового року другого та наступних авто. Такі доходи обкладаються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовим збором — за ставкою 1,5%.

Декларацію про майновий стан і доходи, одержані громадянами у 2015 році, слід подати до територіального органу фіскальної служби за місцем своєї прописки до 1 травня 2016 року.

Бердичівська ОДПІ