Додому ІНФОРМАЦІЯ Протокол засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 12.03.2020...

Протокол засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 12.03.2020 р. (Повна версія)

553
ПОДІЛИТИСЬ

УКРАЇНА
БЕРДИЧІВСЬКА МІСЬКА РАДА ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Виконавчий комітет
КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
ПРОТОКОЛ № 4
засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 12.03.2020 р.

Головував: перший заступник голови комісії Онофрійчук С.П.

Присутні: Левицький Р.В., Адаменко В.В., Гетенок О.В., Данильчук А.С., Кожухар В. В., Повійчук О.М., Рябушко В.М., Басюк С.В., Омельянчук Н.П., Кравчук М.А., Єйсмонт М.М., Бабікова Л.М., Котик П.В., Геденач О.Г., Биков В.М., Запаринюк О.І., Бедрань Л.М., Бородій В.Є., Висоцька О.М., Єрнєєв В.І., Кузьменко В.В., Остапюк В.В., Куліковська Ф.В.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

1. Про запобігання поширенню на території м. Бердичева короновірусу COVID-19

СЛУХАЛИ: Заступника міського голови Адаменко В.В. «Про попередження розповсюдження нової коронавірусної інфекції (COVID-19) та введення обмежувальних заходів на території міста Бердичева»

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України станом на ранок 11 березня 2020 року у світі було зареєстровано 119 132 випадків захворювання COVID-19, з них 4284 закінчились смертю, у той же час 65 776 (55,2%) осіб одужали. За межами Китаю зафіксовано 38 176 випадків у 108 країнах/територіях/регіонах.
На території Європейського регіону зареєстровано 18 057 випадків захворювання COVID-19 (Італія – 10 149, Німеччина – 1296, Франція – 1784, Іспанія – 1622, Швейцарія – 491, Великобританія – 377, Нідерланди – 382, Бельгія – 267, Швеція – 326, Норвегія – 277, Австрія – 182, Греція – 89, Ісландія – 60, Сан-Марино – 63, Данія – 262, Ізраїль – 58, Фінляндія – 40, Чехія – 61, Ірландія – 34, Португалія – 41, Грузія – 23, Словенія – 23, Румунія – 17, Польща – 16, Угорщина – 12, Хорватія – 11, Естонія – 10, Азербайджан – 9, Білорусь – 9, Латвія – 8, Росія – 7, Північна Македонія – 7, Словаччина – 7, Люксембург – 5, Болгарія – 4, Мальта – 4, Сербія – 4, Республіка Молдова – 3, Албанія – 2, Боснія і Герцеговина – 2, Кіпр – 2, Андорра – 1, Вірменія – 1, Литва – 1, Монако – 1, Україна – 1) та 715 летальних випадків.

На сьогодні в Україні зареєстровано 1 лабораторно підтверджений випадок COVID-19. Загалом за весь період Центр громадського здоров’я України отримав 43 підозр про захворювання на COVID-19, 1 зразки ще перебувають на стадії дослідження, 41 зразок отримав негативний результат.

В Бердичеві, як і в Україні в цілому, спостерігаються активні міграційні процеси населення та існує реальна загроза завезення і поширення нової коронавірусної інфекції (COVID-19), що може спричинити виникнення надзвичайної ситуації природного характеру, яка за відповідною класифікацією надзвичайних ситуацій за їх рівнями пов’язана з екзотичним та особливо небезпечними захворюванням людей та може набути регіонального рівня.

Враховуючи вищевикладене, керуючись постановою КМУ від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України короно вірусу COVID-19», розпорядженням голови Житомирської ОДА № 183 від 11.03.2020

ВИРІШИЛИ:

1. З метою попередження розповсюдження нової коронавірусної інфекції COVID-19 на території міста Бердичева, з урахуванням ймовірного розвитку складної епідемічної ситуації, відповідно до статей 28, 30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», ввести обмежувальні заходи на території міста Бердичева з 13.03.2020 до 03.04.2020 року, а саме:

  • призупинити освітній процес у закладах загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти комунальної форми власності;
  • обмежити проведення спортивних заходів на території міста;
  • призупинити роботу Палацу культури, Театру на Європейській, кінотеатрів, музеїв, розважальних центрів в т. ч. ігрових дитячих кімнат, спортивних залів, басейну через заборону проведення в них культурно-масових заходів;
  • забезпечити обмеження проведення масових заходів на території міста (більше 60 осіб);
  • забезпечити недопущення до роботи працівників підприємств та установ міста з ознаками інфекційного захворювання.

2. Взяти до відома інформацію відділу охорони здоров’я, що до прийому хворих на коронавірус Covid-19 підготовлені спеціальні бокси у КП «Лікарня №1» Житомирської міської ради (м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 32) та КМП «Житомирська обласна клінічна лікарня» (с.Станишівка, Житомирській район) .

3. Управлінню освіти і науки, управлінню молоді та спорту, відділу культури:

1) забезпечити виконання п.1 цього протоколу;

2) внести корективи до навчальних планів освітніх програм закладів загальної середньої освіти, спеціалізованих закладів освіти (художня, музична, спортивні школи та ЦПО);

3) організувати навчання з використанням можливостей дистанційної освіти, інтернет-ресурсів, тощо;

4) забезпечити вхідний санітарний контроль у приміщеннях дитячих, спортивних, соціальних, культурних та спеціалізованих закладів, тощо.

5) посилити дезінфекційний режим.

Відповідальні: Басюк С., Дячук Т., Кузьменко В.
Термін: 12.03.2020 р.

4. Структурним підрозділам виконкому, керівникам підприємств, установ та організацій, розміщених на території міста:

1) забезпечити виконання п.1 цього протоколу;

2) посилити дезінфекційні заходи в місцях проведення масових заходів (до 60 осіб), підтримувати дотримання нормативних показників температури повітря та проводити наскрізне провітрювання в приміщеннях;

3) в адміністративних будівлях, приміщеннях виконкому, комунальних підприємств, торговельних закладах та закладах харчування, приміщеннях прийому громадян тощо забезпечити вхідний санітарний контроль.
Відповідальні: керівники структурних підрозділів виконкому, керівники закладів, установ

Термін: негайно – до покращення епідемічної ситуації.

5. Відділу культури виконавчого комітету спільно з територіальним управлінням Держпродспоживслужби підготувати звернення до релігійних установ міста щодо припинення проведення масових богослужінь та попередження розповсюдження нової коронавірусної інфекції (COVID-19) на території міста і встановлення вхідного санітарного контролю.

Відповідальні: Кузьменко В.
Термін: 12.03.2020 р.

6. Відділу з питань торговельного обслуговування та надання якісних послуг підготувати звернення до керівників торговельних мереж, торгівельно- розважальних закладів щодо:

1) забезпечення виконання п.1 цього протоколу;

2) забезпечення недопущення до роботи працівників з ознаками інфекційного захворювання;

3) у разі виявлення хворого, з ознаками респіраторного захворювання, вжиття заходів для його ізоляції від здорових осіб та негайного повідомлення про цей випадок закладу охорони здоров’я;

4) забезпечення проведення посиленої обробки антисептичними засобами приміщення, торговельних закладів , закладів харчування, тощо;

5) встановлення вхідного санітарного контролю;

6) проведення роз’яснювальної роботи серед працівників про заходи щодо запобігання захворюванню на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом Covid-19;

7) посилення дезінфекційного режиму;

8) перегляду графіку роботи працівників, які мають малолітніх дітей, можливості надання різних видів відпусток (соціальні, щорічні, без збереження заробітної плати) тощо.

Відповідальні: Бедрань Л.
Термін: 12.03.2020 р.

7. Бердичівському міському територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) забезпечити контроль за людьми похилого віку та людьми з обмеженими можливостями, які залишились без піклування, організувати доставку продуктів харчування, ліків, тощо на дому.

Відповідальні: Каверіна Т.
Термін: невідкладно – до покращення епідемічної ситуації.

8. Відділу охорони здоров’я, використовуючи засоби масової інформації (телебачення, газети, інтернет-видання тощо), провести роз’яснювальну роботу серед населення міста про найбільш уразливі до захворювання на коронавірус (COVID-19) групи населення (люди похилого віку, особи із хронічними захворюваннями і слабким імунітетом) з наданням рекомендацій щодо убезпечення від захворювання, у т.ч. шляхом обмеження відвідуваннями ними громадських місць.

Відповідальні: Остап’юк В.
Термін: до 13.03.2020 р.

9. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступників міського голови згідно з розподілом обов’язків.

Перший заступник голови комісії С.П.Онофрійчук.

Секретар комісії Ф.В. Куліковська.