Додому НОВИНИ Влада і громада Профспілчани Бердичівського району в Коростені

Профспілчани Бердичівського району в Коростені

439
ПОДІЛИТИСЬ

В останній день травня ц. р. відбувся виїзний семінар голів профспілок шкіл Бердичівщини у місті Коростені. Нашу делегацію, яку очолила  голова профспілки працівників освіти і науки Бердичівського району Лідією Михайлівною Лук’янчук, радо зустріла на гостинній древлянській землі голова профспілки освітян Коростенщини Валентина Романівна Ходаківська.

Після офіційної частини зустрічі, обміну з колегами досвідом, голів профспілок шкіл Бердичівського району чекала цікава культурна програма семінару-практикуму.

…Як відомо, перша згадка про Іскоростень датується ще 945 р. Тож Коростень – старовинне, можна сказати – унікальне місто, яке відіграло значну роль в українській історії. Досить згадати легендарну постать княгині Ольги, князя Мала… Про це та багато інше ми почули в Коростенському краєзнавчому музеї, що є одним з кращих краєзнавчих музеїв Поліського краю. Основою музею стали археологічні знахідки, знайдені відомим українським археологом Ф.А. Козубовським під час розкопок ще у 1925 році. З тих пір пошукові роботи та археологічні дослідження є невід’ємною частиною наукової діяльності музею та запорукою поповнення фондів музею унікальними археологічними знахідками, які є мовчазними “свідками” древньої історії самобутньої культури древлянського краю.

Не менш цікаво було в кімнаті-музеї виробів Коростенського порцелянового заводу. Як відомо, акціонерне товариство закритого типу “Коростенський фарфор”, було, у свій час, одним з найбільших виробників порцелянового посуду в Україні. Підприємство спеціалізувалося на випуску порцеляни культурно-побутового призначення: столових, чайних та кавових сервізів, сувенірних виробів під замовлення тощо. Приємний факт: під час візиту президента США Білла Клінтона в Україну, йому була подарована ваза, що була виготовлена саме в Коростені. Сьогодні заводу вже не існує. Кращі музейні зразки вивезені до Києва або за кордон. Від самого музею залишилася лише частина експонатів, що виставлені в одній з кімнат міського Будинку культури.

Наостанок профспілчани відвідали військово-історичний комплекс “Скеля”, що зведений у граніті та був одним з найбільш секретних військових комплексів сталінської доби. Масштаби і якість виконаних робіт у ньому вражають і нині, а ось точне призначення самого об’єкта залишається загадкою.

Останній весняний день, заповнений по вінця зустрічами і враженнями від побаченого промайнув непомітно. Дякуємо древньому Іскоростеню і колегам-коростенцям за гостину і чекаємо вже у себе – на рідній Бердичівщині.

Олена Павлова.