Додому НОВИНИ Влада і громада Процес децентралізації. Запізнюємося.

Процес децентралізації. Запізнюємося.

492
ПОДІЛИТИСЬ

12 липня у приміщенні Великонизгірецької сільської ради пройшли громадські обговорення пропозиції Іванковецької сільської ради про внесення змін в перспективний план формування територій громад. Іншими словами – обговорювалася пропозиція про створення об’єднаної громади до складу якої входить шість сільських рад – Іванковецька, Закутинецька, Красівська, Великонизгірецька, Хажинська, Садківська. Як відомо, минулого року в область було подано перспективний план про створення єдиної громади Бердичівського району, до складу якої мали увійти всі села району. Саме таку пропозицію того ж дня було передано на обговорення громади В.Низгірець від Гришковецького селищного голови Ірени Леонідівни Лісової. Хоча вже на останній нараді сільських голів, яка проходила два тижні тому, стало зрозуміло, що така перспектива не подобається громадам і у людей є інше бачення стосовно об’єднання. За попередніми обрахунками в нашому районі можна створити чотири спроможні громади із своїми центрами, що дасть змогу покращити рівень обслуговування та рівень надання послуг жителям, зберегти маленькі села і, що найважливіше, розробляти та реалізовувати програми і проекти розвитку громад та отримувати під це державне фінансування.

Якщо вивчити досвід інших областей та районів України, то можна з переконливістю сказати, що девіз нашого району: “Спішіть повільно” – себе не виправдовує. Поки ми думаємо та обмірковуємо, споримо та доводимо один одному, хто розумніший – створені громади отримують на свій розвиток реальні кошти. Тільки ОТГ Львівщини вже мають близько 700 інфраструктурних проектів, які цього року реалізовуватимуть за підтримки держави, близько 200 проектів ОТГ Тернопільщини отримують на реалізацію своїх проектів європейські кошти. Реальні кошти з Державного фонду регіонального розвитку отримують і громади нашої області. Саме тому на розгляд Житомирської регіональної робочої групи з питань об’єднання територіальних громад два тижні тому надійшли пропозиції від 13 районів нашої області про створення ще 22 територіальних громад. Тому надзвичайно приємно було почути думку жителів села В.Низгірці про те, що час рухатись вперед, час змінювати і самому будувати власне життя, адже проблеми наших громад ніхто не знає краще нас самих. І не можна упустити шанс використати всі ресурси аби зробити свою громаду найкращою.

90 відсотків присутніх на обговоренні висловилися за створення ОТГ із шести сільських рад. Депутатський корпус одноголосно проголосував за пропозицію Іванковецької сільської ради і відхилив пропозицію Гришковецької селищної ради. Люди висловили свою думку.

Процес об’єднання територіальних громад, хоча із запізненням, але розпочався. Сьогодні обговорення пропозиції проходять уже в 12 селах району. Це вселяє віру адже успішна країна складається з успішних сіл. успішна країна – це люди, задоволені власним добробутом. Це коли не десь далеко, а там, де ми живемо нас влаштовує рівень життя і ми в ньому активні будівельники, а не пасивні спостерігачі.

Соня Жук