Додому НОВИНИ Влада і громада Про війну, продовольство та людей

Про війну, продовольство та людей

66
ПОДІЛИТИСЬ

Сьогодні ми розмовляємо з керівником відомого на Житомирщині, і не тільки, агропідприємства ТОВ «Агроінвестконтакт» Вальтером Чедія.

– Вальтере Єсайовичу, поділіться, якщо можна коротко, вашою думкою про роль нашого аграрного сектору для України та світу.

– На сьогодні, як ніколи, ця роль архіважлива. По-перше, українські аграрії все зробили для того, щоб забезпечити рідну країну продовольством. У той же час російсько-українська війна через блокування нашого зерна у портах спричинила небезпеку продовольчої кризи у світі. Тому за сприяння ООН та посередництва Туреччини по «зеленому морському коридору» вже десятки кораблів з українським збіжжям пішли в країни Африки, Близького Сходу та Європи. Крім того, надходження значних валютних коштів від експорту зерна – це вагомий внесок для зміцнення обороноздатності країни, забезпечення ЗСУ всім необхідним для звільнення наших територій, для перемоги.

Роль аграрного сектору, зокрема, підкреслив у своєму зверненні Президент України Володимир Зеленський: «Експорт цього року потрібен для того, щоб у наших фермерів та агрокомпаній був достатній ресурс для посівної наступного року. Кожна гривня, яку заробляють наші аграрії, стануть внеском у посилення нашої держави».

А щодо людей, то хочу відзначити, що нині наша країна як ніколи згуртована. Армія, волонтери, все суспільство єдиним фронтом працюють на перемогу.

– Дякую.

Володимир КРАВЧЕНКО