Додому НОВИНИ Влада і громада Про останні рішення бюджетної комісії облради у напрямку соціального захисту людей

Про останні рішення бюджетної комісії облради у напрямку соціального захисту людей

72
ПОДІЛИТИСЬ

– Олександре Володимировичу, 7 листопада Україна відзначатиме День працівників соціальної сфери. Немає необхідності розповідати про важливість цього напрямку нашого повсякденного життя та людей, які у ньому працюють. Як голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів, розкажіть про її останні рішення у цій сфері.

– Напередодні сесії облради відбулось засідання постійної комісії з питань бюджету та фінансів, в якому взяли участь голова обласної ради Володимир Федоренко, перший заступник голови обласної ради Олег Дзюбенко та перша заступниця голови облдержадміністрації Наталія Остапченко. Комісія погодила внесення змін до рішення Житомирської обласної ради від 24.12.2020 № 31 «Про Програму соціальної підтримки учасників АТО/ООС, родин загиблих, померлих, зниклих безвісти учасників АТО/ООС та Героїв Небесної Сотні на 2021 рік», зі змінами. Зокрема, 378 таким родинам, які звернулися для отримання щорічної грошової допомоги для вирішення соціально-побутових питань, планується ви-ділити по 10 тис грн. допомоги, а двом родинам, що звернулися для отримання грошової допомоги у зв’язку із загибеллю (смертю) – 30 тис грн. допомоги.

Крім того депутати підтримали перерозподіл коштів обласного бюджету на заходи щодо протидії домашньому насильству та руйнації негативних стереотипів про сім’ю та родину. Адже протягом I півріччя 2021 року надійшло 1511 звернення щодо вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі (61 звернення – від дітей, 43 – від чоловіків, 1404 – від жінок). З метою надання соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, зокрема соціальних послуг із консультування, кризового та екстреного втручання, соціальної профілактики відповідно до їх потреб в області створено 19 мобільних бригад. Також 7 територіальних громад, серед яких і Семенівська громада Бердичівського району, отримали державну субвенцію на створення спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства.

Користуючись нагодою, хочу привітати працівників соціальної сфери з наступаючим професійним святом. Ваша праця сповнена милосердя та тепла, ви несете розраду, співчуття, допомагаєте долати життєві труднощі і негаразди, вселяєте в серця впевненість.

Щиро дякую вам за сумлінну працю! Бажаю міцного здоров’я і творчих успіхів у вашій непростій, але дуже благородній справі!

Олександр ДМИТРУК, депутат Житомирської обласної ради від
ПП «Слуга Народу», голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів