Додому НОВИНИ Влада і громада Про пробацію

Про пробацію

559
ПОДІЛИТИСЬ

Бердичівський міськрайонний відділ філії Державної установи “Центр пробації” у Житомирській області в межах м. Бердичева та Бердичівського району виконує такі види покарань:

  • позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю;
  • громадські роботи;
  • виправні роботи;
  • покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, які замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт;
  • покарання осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, звільнених від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років;
  • направлення засуджених до обмеження волі для відбування покарання до виправних центрів.

Пробація – система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

ВИДИ ПРОБАЦІЇ (передбачено Законом України “Про пробацію”):

Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою рахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).

Наглядова пробація – здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.

Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується до звільнення місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров’я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

У рамках пенітенціарної пробації Бердичівський відділ тісно співпрацює з установами виконання покарань, які розташовані в м.Бердичеві та Бердичівському районі, Бердичівським ВП ГУНП в Житомирській області, спостережними комісіями при Бердичівському міськвиконкомі та районною держадміністрацією, Центром первинної правової допомоги, соціальними службами міста та району.

Під час робочих візитів до установ виконання покарань проводяться прийоми з особистих питань для засуджених, які найближчим часом мають звільнятися з установи, надаються консультації та роз’яснення питань щодо порядку надання після звільнення послуг соціального та психологічного характеру, працевлаштування та отримання правової допомоги.

Так, на цьому тижні було поставлено на облік особу, яка раніше відбувала покарання в установі закритого типу, потім була переведена до виправного центру, де за рішенням суду покарання у вигляді обмеження волі було замінено на виконання громадських робіт. Під час постановки на облік суб’єкту пробації було роз’яснено права та обов’язки, встановлено родинні та соціальні зв’язки, з’ясовано фактори, які можуть вплинути на вчинення повторного правопорушення та основі цього складено індивідуальний план соціально-виховної роботи на час відбування покарання.

Державна установа “Центр пробації”, чи не єдина установа в Україні, яка не залишає на самоті дану категорію осіб та надає можливу допомогу у вирішенні життєвих проблем.

Бердичівський міськрайонний відділ
філії Державної установи
“Центр пробації” у Житомирській області.