Додому НОВИНИ Влада і громада Про пробацію.

Про пробацію.

834
ПОДІЛИТИСЬ

5 лютого 2015 року Верховною Радою України було прийнято Закон України “Про пробацію”. Відповідно до Закону, метою пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, попередження вчинення ними повторних кримінальних правопорушень і забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їх відповідальності.
Законом України “Про пробацію” передбачається утворення на базі кримінально-виконавчої інспекції органів пробації, які будуть існувати в структурі Державної кримінально-виконавчої служби.

Однією із функцій органів пробації буде підготовка за запитом суду досудової доповіді, тобто письмової інформації, що характеризуватиме особу, яка притягується до кримінальної відповідальності. Така доповідь міститиме оцінку ризику вчинення повторного кримінального правопорушення та висновок стосовно можливості виправлення правопорушника без позбавлення волі, що дозволить суду приймати виважене рішення про міру відповідальності правопорушника. Проектом закону передбачається, що саме органи пробації будуть здійснювати нагляд за клієнтами пробації та проводити з ними соціально-виховну роботу.

Очікується, що прийнятий Закон України “Про пробацію” зменшить чисельність осіб, засуджених до покарань у виді позбавлення волі та зменшаться державні витрати на утримання слідчих ізоляторів і установ виконання покарань. Буде поширено практику застосування судами покарань, альтернативних позбавленню волі.

Артем Примаченко,
інспектор Бердичівського міськрайонного
відділу кримінально-виконавчої інспекції
капітан внутрішньої служби.

image001_lkkugУмовні позначення:
1. Надання поліції або прокурору відомостей про особу підозрюваного при виборі запобіжного заходу.
2. Надання суду відомостей про особу підозрюваного при виборі міри покарання.
3. Надання соціальних послуг ув’язненим у пенітенціарних установах.
4. Надання адміністрації пенітенціарних установ доповідей про результати соціальної роботи з ув’язненими та оцінку ризиків вчинення рецидивного злочину.
5. Надання потерпілому інформаційної та іншої підтримки щодо процесу виконання покарань за конкретним вироком.
6. Виконання альтернативних покарань (покарань з випробуванням).
7. Надання постпенітенціарної допомоги злочинцям, які звільняються з пенітенціарних установ.