Додому НОВИНИ Влада і громада Про результати від впровадження реформ та ініціатив в районі

Про результати від впровадження реформ та ініціатив в районі

551
ПОДІЛИТИСЬ

Про результати від впровадження реформ та ініціатив в районі розповіла заступник голови Бердичівської РДА Людмила Димидюк:

– Людмило Вікторівно, ми хотіли би поговорити про реалізацію у Бердичівському районі державних реформ. Наразі гостро стоїть питання децентралізації. Що відбувається на теренах району? Які зміни? І чи є вони взагалі?

– Як відомо багатьом, у Бердичівському районі створено Об’єднану територіальну громаду – це Семенівська ОТГ. Як показав досвід, наразі громада функціонує і робить це з позитивним результатом. Щодо створення в районі ще громад – це питання також стоїть у числі одних із перших на порядку денному. Вже затверджено перспективні плани Райгородоцької сільської та Гришковецької селищної територіальних громад. Робота у даному напрямку триває.

– Які тенденції щодо розвитку економіки району? Чи є позитивні моменти?

– Важливою базою для розвитку економіки району є стан інвестиційної діяльності. У 2018 році зберігається тенденція щодо зростання обсягів іноземного капіталу, вкладеного в економіку району. Так обсяг прямих іноземних інвестицій станом на 01 квітня 2018 року зріс на 6,7%. Також у І кварталі 2018 року вдвічі зросла сума залучених в економіку району вітчизняних інвестицій. Відповідно у І кварталі 2018 року зросла і середня заробітна плата 1 штатного працівника на 25% і склала 6694 грн.

Слід зазначити, що майже у 3 рази зріс і обсяг промислового виробництва підприємств основного кола району. Найбільший приріст виробництва продукції спостерігався на підприємстві ПП “Брикетуючі технології”. Підприємства Бердичівського району є активними суб’єктами зовнішнього ринку. Зовнішньоторговельний оборот підприємств району у І кварталі 2018 році характеризувався позитивним сальдо та нарощуванням обсягів експорту сільськогосподарської продукції.

– Зараз всі говорять про медичну і освітню реформи. Чи болісно вони проходить у Вашому районі? Які проблеми виникають?

– З 2 квітня цього року стартувала кампанія по підписанню декларацій пацієнтів з лікарями первинної ланки. Наразі ми маємо трохи більше 4000 декларацій. Приємним моментом є те, що всі амбулаторії загальної практики сімейної медицини забезпечені комп’ютерною технікою та підключені до мережі Інтернет, а також те, що лікарі мають можливість брати участь у навчальних вебінарах по реформуванню медичної галузі.
Другий рік поспіль успішно працює урядова програма “Доступні ліки”. Тільки від початку року лікарями було прийнято близько 3800 пацієнтів та виписано 9830 рецептів.

Реформа освіти впроваджується в районі з урахуванням потреб, змісту і завдань реформи та з умовою забезпечення якості сучасної та доступної загальної середньої освіти для школярів району.

Станом на сьогодні у Бердичівському районі створено 4 опорні заклади. А саме, опорна Гришковецька гімназія, опорна Райгородоцька ЗОШ І-ІІІ ступенів, Озадівська ЗОШ І-ІІІ ступенів та Рейська ЗОШ І-ІІІ ступенів. В рамках створення нового освітнього середовища в грудні 2017 року відкрито медіатеку у Гришковецькій гімназії і у серпні 2018 року планується відкриття медіатеки у Райгородоцькій ЗОШ І-ІІІ ступенів. Закуплено кабінети природничо-математичного циклу для Гришковецької гімназії, кабінет фізики та мультимедійний комплект для Райгородоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів та кабінет фізики і кабінет інформатики для Озадівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

З метою забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами на здобуття освіти за місцем проживання та згідно Положення про інклюзивно-ресурсний центр у районі, рішенням сесії районної ради від 20.03.18 року створено комунальну установу “Інклюзивно-ресурсний центр” Бердичівської районної ради Житомирської області.

– Чи впроваджуються у районі енергоефективні заходи і які саме? Чи залучалися для цього кошти ДФРР?

– За рахунок співфінансування із державного фонду регіонального розвитку і місцевих бюджетів реалізовується проект “Капітальний ремонт будівлі (термомодернізація) Гришковецької гімназії”. В межах наявної проектної документації на об’єкті проведені стандартні заходи із заміни вікон та вхідних дверей, зовнішнього утеплення та оздоблення будівлі навчального закладу, замінено покрівлю, влаштовано медіатеку. В даний час виконуються внутрішні роботи з переобладнання шкільної їдальні та кабінетів, встановлено теплообмінник з метою енергозбереження.

З 23 закладів освіти у 13-ти котельні працюють на альтернативному виді палива. Також подано пропозицію про включення до ДФРР проекту “Капітальний ремонт (термосанація) будівлі стаціонару Центральної районної лікарні Бердичівського району”.

– Які плани у роботі на найближчий час?

– Бердичівською райдержадміністрацією координується комплекс заходів з метою створення сучасних медичних амбулаторій. Гришківці, Райгородок, Семенівка (ОТГ) – ті населені пункти, які залучено до проведення вказаних заходів. Заплановано поточний ремонт кабінетів поліклініки, ремонт кабінетів лікувального корпусу ЦРЛ.

Протягом 2018 року філією “Бердичівська ДЕД” по експлуатаційному утриманню доріг місцевого значення в Бердичівському районі виконувались роботи по ліквідації вибоїн асфальтобетонного покриття. До обласної програми включено і дороги на території району. Тому, планується поточний середній ремонт доріг за різними напрямками.

– Людмило Вікторівно, різногалузеві програми, нововведення, впровадження реформ, власні ініціативи і завдання від вищого керівництва держави – як Вам вдається все це реалізовувати?

– Взагалі, це робота не однієї особи. Це робота команди професіоналів, де кожен відповідає за свій напрямок, свою ділянку роботи. Нам подобається бути у постійному русі, тримати “руку на пульсі” подій і змін, дивитися на речі по – новому, а ще ліпше – діяти по – новому, з користю і на благо народу України і жителям Бердичівського району.

– Дякуємо за надане інтерв’ю. Успіхів Вам у роботі!

В.Захаревич.