Додому НОВИНИ Влада і громада Про соціальну роботу з протидії домашнього насильства

Про соціальну роботу з протидії домашнього насильства

836
ПОДІЛИТИСЬ

Впродовж І кварталу 2018 року спеціалістами Бердичівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді прийнято 8 звернень і повідомлень від суб’єктів соціальної роботи та небайдужих громадян з приводу фактів  вчинення насильства в сім’ї.

Звернень та повідомлень щодо жорстокого поводження з дітьми не надходило.

Впродовж І кварталу на облік ЦСССДМ поставлено 2 сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах з приводу насильства в сім’ї, які охоплені соціальним супроводом.

У напрямку протидії вчинення насильства в сім’ї Центром проводиться постійна соціальна робота з підлітками, молоддю та сім’ями району. Так, спеціалістами Центру під час відвідувань сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, проводяться бесіди “Домашнє насильство. Як захистити себе?”, “Сім’я без насильства”, “Як не стати жертвою насильства”. Для дітей та молоді району організовується комплекс інформаційно-просвітницьких заходів, такі як відеолекторій “За життя без насильства”, тренінгові заняття “Закон у моєму житті”, “Щасливе дитинство – без насильства”, розроблені пам`ятки “Як запобігти насильству. Абетка виживання”. Профілактичні заняття мають головну мету: навчити дітей, молодь та сім’ї правилам безпечної поведінки та вміти вберегти себе від насильства.

Президент України 4 січня 2018 року підписав закон України “Про запобігання і протидію домашньому насильству”. Втім він вступить у силу в повному обсязі через рік.

З січня 2019 року ми отримаємо фактично нові склади злочинів. Одним із них стане склад злочину передбачений ст.126 Кримінального кодексу, а саме – домашнє насильство.

Умисне систематичне фізичне, психічне і економічне насилля над одним із членів подружжя іншим стане кримінального караним.

Негативний застережний припис виноситься у випадку небезпеки для життя та здоровя людини, його має право винести  працівник підрозділу Національної поліції. Такий припис діє впродовж 10 днів і він стосується вимоги негайного припинення певних дій, покидання житла, де тимчасово або постійно знаходиться особа, фактична заборона будь-якого фізичного контакту на цей час із особою.

Застережний припис дещо м’якший за наслідками. Він виноситься суддею. Може бути продовжений суддею до 6-ти місяців. Застережний припис – це заборона спілкуватись із постраждалою особою по телефону, заборона бути присутнім в тих же місцях, де присутня особа, та великий перелік подібних речей.

Бердичівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надає номери телефонів, за якими можна звернутись по допомогу жертвам вчинення насильства: урядова “гаряча лінія” 1545, “телефон довіри” 15-50, телефон Бердичівського районного центру соціальних служб ля сім’ї, дітей та молоді 067-189-09-06.

Не допускайте принижень, знущань над собою, вмійте захищати себе, знайте свої права!

Бердичівський районний центр
соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.