Додому ІНФОРМАЦІЯ Пілотний проект з надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного...

Пілотний проект з надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану щодо подання заяв через мережу Інтернет

783
ПОДІЛИТИСЬ

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 № 669-р “Про реалізацію пілотного проекту у сфері державної реєстрації актів цивільного стану” з 20.07.2015 року в окремих відділах Державної реєстрації актів цивільного стану України запроваджено пілотний проект з подачі заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет.

Реалізація пілотного проекту полягає у прийнятті відділами ДРАЦС – учасниками пілотного проекту з використанням Інтернету заяв, сформованих за допомогою програмних засобів державного реєстру актів цивільного стану громадян, з подальшим їх підписанням у таких відділах, або заяв з накладанням електронного цифрового підпису.

Прийом заяв на державну реєстрацію актів цивільного стану в режимі он-лайн здійснюється через веб-портал “Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану”.

Порядок прийому відповідних заяв, перелік відділів ДРАЦС – учасників пілотного проекту, порядок роботи веб-порталу “Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану” затверджені наказом Міністерства юстиції України від 09.07.2015 № 1187/5 “Про запровадження пілотного проекту щодо подання заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет”.

Реєстрація користувачів Веб-порталу здійснюється шляхом заповнення реєстраційної форми, у якій обов’язково вказуються такі дані: прізвище, ім’я та по батькові; логін; адреса електронної пошти.

Після заповнення користувачем реєстраційної форми на електронну поштову скриньку, вказану при реєстрації, надсилається тимчасовий пароль, який користувач Веб-порталу самостійно змінює на постійний. Вхід до особистого кабінету користувача здійснюється із зазначенням відомого лише користувачу логіна та пароля.

Доступ до електронних послуг Веб-порталу здійснюється за допомогою особистого кабінету користувача.

З використанням функціональних можливостей Веб-порталу користувач може:

1) заповнити заяву, встановленої форми у відповідності до вимог чинного законодавства, звернення для їх подальшого надсилання безпосередньо засобами Веб-порталу до відділів ДРАЦС;

2) надіслати до відділів ДРАЦС скан-копії документів, необхідних для державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, у форматі, придатному для роздрукування або зчитування цих документів в електронному вигляді;

3) здійснити попередній запис на відвідування відділу ДРАЦС із зазначенням зручних дати і часу;

4) оплатити з використанням платіжних систем послуги відділів ДРАЦС;

5) отримати консультації працівників відділу ДРАЦС щодо надісланих через Веб-портал заяв або звернень.

Учасником пілотного проекту по Житомирській області є відділ ДРАЦС Житомирського МУЮ у Житомирській області (майдан Соборний, 1, місто Житомир, тел.: (0412) 473707, 422553, 422102).