Додому НОВИНИ Влада і громада Районна лікарня: рішення прийнято. Що далі?

Районна лікарня: рішення прийнято. Що далі?

195
ПОДІЛИТИСЬ

Ще до початку сесії районної ради в холі будівлі райдержадміністрації відбувся своєрідний майдан, де кожна із сторін висловлювала власні аргументи щодо майбутнього райлікарні.

На початку сесії голова Бердичівської районної ради Олександр Балянов зачитав рішення Бердичівської міської ради та звернення від колективу районної лікарні. Головний лікар Андрій Мирончук продемонстрував присутнім на великому телеекрані стан відділень райлікарні та надав власні коментарі.

У своєму виступі директор департаменту охорони здоров’я ОДА Микола Суслик запевнив присутніх, що медзаклад повинен існувати, але якщо він не буде поповнюватись високотехнологічним обладнанням і до 1 липня цього року не буде вирішене питання з засновниками, то лікарня перейде за територіальним принципом до міської територіальної громади.

Голова міської громади Сергій Орлюк зазначив, що міська громада готова прийняти у свою власність райлікарню та в подальшому розвивати її належним чином на користь усіх жителів громад Бердичівщини.

У подальшому жвавому обговоренні взяли участь голови громад. Так, Швайківський голова Габріел Мкртчян переконаний, що все комунальне майно колишнього району повинне стати власністю громад. А от щодо питання, чи вистачить у них коштів на енергоносії та розвиток лікарні, думки розділились: голова Райгородоцької громади Максим Самчик вважає, що коштів вистачить, і їх громада, на території якої юридично знаходиться районна лікарня, готова виділити щонайменше мільйон гривень. А ось голови Гришковецької селищної та Семенівської сільської громад Ірена Лісова та Наталія Семенюк відверто сказали, що заплановані кошти на енергоносії вони виділять обов’язково, а от кошти на розвиток лікарні у них відсутні.

Як завжди емоційно виступив керівник бистрицького фермерського господарства Сергій Вахнюк. Він переконаний, що лікарня повинна залишитись у власності громад Бердичівщини та повідомив, що не очікуючи на вказівки вже багато років їх колектив щорічно виділяє райлікарні 150 тисяч гривень та закликав всіх, хто бажає подальшого розвитку лікарні, в межах своїх можливостей теж допомогти коштами медикам.

Вислухавши усі виступи, які перемежовувались схвальними оплесками та вигуками «Ганьба!», районна рада прийняла рішення до складу засновників КНП «Центральна районна лікарня» ввести Гришковецьку селищну та Райгородоцьку, Семенівську, Швайківську сільські ради. У разі, якщо до 2 лютого 2021 року включно якоюсь з зазначених територіальних громад не буде надано відповідного рішення у виконавчий апарат Бердичівської районної ради, то вона вважається такою, що відмовилася від наданих прав.

Отже, районна рада прийняла рішення. Як будуть розвиватись події далі, покаже час.

Володимир КРАВЧЕНКО.