Додому НОВИНИ Влада і громада Районна лікарня: чому так болісно йде її реорганізація?

Районна лікарня: чому так болісно йде її реорганізація?

224
ПОДІЛИТИСЬ

Вже протягом багатьох років колектив районної лікарні періодично виводять з рівноваги різного роду чутки і наміри щодо закриття чи об’єднання з міською лікарнею. Чому так болісно це сприймають медики і мешканці району? Перш за все тому, що дану лікарню будувала не держава, як це було зазвичай, а зводилась вона толокою, тобто усім районом. За кошти і сили колгоспів та радгоспів. Тут на суботниках також постійно працювали як самі медпрацівники, так і всі районні організації. Це перше.

Крім того, людей тривожить і те, що при будь-якій реорганізації неминуче скорочення кадрів. Це друге.

А тепер по суті. У зв’язку з проведенням децентралізації районна рада перед Новим роком прийняла рішення розділити майно райлікарні, стоматології та трудового архіву між територіальними громадами Бердичівщини. Депутати ж міської ради запропонували інший варіант – для того, щоб, на їх думку, медична галузь розвивалась, слід медичні заклади міста та району об’єднати в єдине ціле. Саме цю та інші пропозиції і обговорювали в середу на позачерговій сесії районної ради.

Бурхливо та емоційно. Гостроти піддало й те, що в запиті міської ради пропонували передати не лише вищевказані об’єкти, але й будівлю адміністрації РДА, земельні ділянки, гаражі, та навіть споруди оздоровчого табору «Березовий Гай», який, до речі, теж будувався загальнорайонною толокою.

Про перебіг подій на сесії читайте у нашій газеті на сторінці 2.

Володимир КРАВЧЕНКО.